Žalgirio pergalės parkas atšventė 609-ąsias Žalgirio mūšio pergalės metines

Žalgirio pergalės parke kiekvienais metais minima Žalgirio mūšio pergalė. Šiemet liepos 14 d., sekmadienį, į Žalgirio pergalės parką, esantį Babtų seniūnijoje, ties Cinkiškiais, rinkosi ne tik klubo „Žalgirio pergalės parkas“ nariai, bet ir garbūs svečiai.

Į šventę atvyko Kovo 11-osios akto signataras Leonas Milčius, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Lietuvos šaulių sąjungos, Lietuvos Vytautų klubo, Babtų seniūnijos, Kauno rajono savivaldybės tarybos, Panevėžiuko ir Babtų bendruomenės atstovai, Vasario 16-osios Akto signatarų giminaičiai, Kybartų miesto bendruomenės, Kauno keliautojų kultūros klubo nariai, šauliai.

Parko centrinėje dalyje suplevėsavus vėliavoms, šventė prasidėjo muzikiniu kūriniu fleita, jį padovanojo Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų Alytaus ulonų bataliono orkestro fleitininkas Algirdas Tamulaitis.

Šventės moderatorė Alma Pauželienė, skelbdama minėjimo pradžią, akcentavo, kad liepos 15-ąją verta minėti kaip pergalės dieną – mūsų pasitikėjimo savo jėgomis, mūsų stiprybės šaltinį. „Švęskime su didžiausia pagarba karžygiams, su džiaugsmu ir tvirčiausiu tikėjimu savo valstybės ateitimi“, –ragino moderatorė.

Garbės sargybon prie Vytauto Didžiojo ir Lenkijos karaliaus Jogailos stogastulpių stojo klubo narys, šaulys Juozas Klimkevičius ir sveikatos apsaugos ministras, šaulys Aurelijus Veryga.

Šventinę ugnį iš Kauno nuo Nežinomo kareivio kapo į Žalgirio pergalės parką atgabeno Lietuvos šaulių sąjungos šauliai. Aukurą uždegė Kovo 11-osios Lietuvos nepriklausomybės akto signataras Leonas Milčius ir parko pirmininkas Gintautas Tamulaitis.

Klubo ,,Žalgirio pergalės parkas“ aktyvas – valdybos pirmininkas Gintautas Tamulaitis, valdybos nariai Vytautas Kamblevičius, prof. Aleksandras Vitkus, Algimantas Danauskas, Nikalojus Valiūnas, Lionginas Urbonavičius, Juozas Klimkevičius visuomeniniais pagrindais dalyvauja parko kūrimo procese.

„Žalgirio pergalės parkas auga, veši, pasipildo vis naujais akcentais, – pasakojo pirmininkas. – Neseniai atkūrėme Kauno vietininko Sungailos skulptūrą, renovavome karvedžių stogastulpius. Praėjusių metų rudenį, švenčiant Lietuvos valstybės šimtmetį, įrengta 1918 m. Vasario 16-osios akto signatarų alėja.“

G.Tamulaitis atkreipė dėmesį, kad klubas – tai savanoriška ne pelno siekianti organizacija ir galima parama – tik asmenų 2 proc. nuo GPM ar kitos asmeninės aukos, o darbų parke daug.

Klubo pirmininkas dėkojo visiems, kurie prisideda įgyvendinant projektus ir kuria šį parką:„Čia yra visų jūsų, jūsų vaikų ir anūkų parkas. Užsukite dažniau, parymokite, prisiminkite Lietuvos istoriją. Kurkime šį nuostabų istorinį parką kartu ir saugokime tai, kas jau sukurta.”

Lietuvos šaulių sąjungos Garbės sargybos kuopa atliko tris salves: už Lietuvos kariuomenę, savanorius, partizanus, žuvusius už Lietuvos laisvę, už Lietuvos valstybę ir už Žalgirio mūšio pergalę.

Renginio dalyvius linksmino Babtų kultūros centro Vandžiogalos laisvalaikio salės folkloro ansamblis ir tradicinė kapelija ,,Griežlė“ (vadovas Andrius Morkūnas) ir Lietuvos sporto muziejaus vokalinis kolektyvas ,,Gilės“ (vadovas Lionginas Urbonavičius).

Babtų kultūros centro kultūrinio darbo organizatorė Vilma Maročkienė organizavo trumpą proto mankštelę – viktoriną apie Žalgirio parką, Babtų istoriją, lankytinas seniūnijos vietas. Pirmą kartą parke buvo demonstruojami dokumentinio filmo ,,Žalgirio mūšis“ fragmentai bei kiti istoriniai dokumentai. Tai – pati įdomiausia istorijos pamoka.

Vieni ėjo žiūrėti parko stogastulpių, kiti skubėjo į Signatarų alėją, o jaunimas patraukė į varžybas „Bendruomenės jaunimo taiklioji akis“, kur šaudymą iš pneumatinio šautuvo organizavo klubo valdybos narys, šaulys Juozas Klimkevičius.

Visi buvo pavaišinti kareiviška koše.

Gintautas Tamulaitis

Susijusios naujienos