Vilkijos seniūnija

Užgavėnės Vilkijoje

Užgavėnės – tai žiemos išlydėjimo šventė. Mūsų senoliai švęsdavo ją su didžiausiu triukšmu, kad išvarytų žiemą. Tą dieną reikėdavo daug valgyti, kad per visus metus būtų maisto. Buvo tikima, kad Užgavėnių lašiniais pavasarį ištepus noragą, lauke nebus usnių. Jeigu sėjėjas jais pasitrins rankas, tai paukščiai grūdų neles.

Keičiasi laikai, Lašininė netekusi savo Lašininio, sutiko tekėti už Kanapinio ir panoro tapti Kanapiene. Oi, kaip triukšmingai atšventėme vestuves. Daktarė pasirūpino sveteliais, gydė nuo baisaus viruso vaistais. Padėjo. Kanapinis, renginio vedėjas Virginijus Štilpa, susirinkusiuosius kvietė daug valgyti ir linksmintis. Pelytė, vestuvių muzikantė Regina Aleknienė, muzikavo iki sutemos. Visi, tiek maži, tiek dideli persirengėliai šoko, dainavo, skelbė galią prikelti žemę naujam gyvenimui.

Vilkijos bendruomenė triukšmingu Užgavėnių šventimu išreiškė norą greičiau sulaukti žydinčio pavasario. Seniūnas Kazys Bačėnas kartu su vestuvininkais nusprendė šiais metais Morės nedeginti, kad kitais metais sulauktų tikros žiemos. Šventę vainikavo Valentino Pancernos nuotaikingos dainos.

Vilkijos miesto seniūnijos vardu nuoširdžiai dėkojame šventės rėmėjams – verslininkams: Valentinui Pancernai už dovanotas dainas, Vilmai Mockienei, Dalytei Sutkevičienei už skanius blynus ir gardžią arbatą, seniūnaičiams Gintarei, Remigijui, Algimantui ir Kęstučiui, bibliotekininkėms Jolantai ir Liucijai už visokeriopą pagalbą organizuojant Užgavėnes.

Parengė Vilkijos seniūnija

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: