Kačerginės seniūnija

Nuvilnijo Kačerginės kurorto šventė

Per Kačerginę  - mažąją Lietuvos kultūros sostinę 2020 nuvilnijo spalvinga Kačerginės kurorto šventė. Jos devizas ,,Praeitis kuria ateitį“ pažadino ir sutelkė bendruomenę atgaivinti senąsias istorinio Kačerginės kurorto pramogų ir  kulinarinio paveldo tradicijas.

Ant tikros židinio ugnies buvo kepamas šakotis, į Kačerginę atkeliavęs drauge su vasarotojais. Tarpukaryje Kačerginės J. Biliūno gatvės gaspadinė Jakimavičienė tuomet ,,baumkuchenais“ vadinamus skanėstus kepdavo vasarotojų –Kauno inteligentų vestuvių ir kitų šeimos iškilmių proga. Šįkart šakotį kepė Lietuvos tautinio paveldo puoselėtoja Onutė Raudeliūnienė. Jai talkino, ratą suko, tešlą lašino visi kas tik norėjo.

Liepų parkas kvepėjo ir smetoniškomis „pončkutėmis“. Bendruomenės gaspadinės varžėsi, kurios pagamintos  bus gardžiausios. Šventės dalyviai ragavo, skanavo ir balsavo.

Smetoniniai žaidimai vaikams, regis, patiko labiau už šiuolaikinius batutus. Mažieji šėlo drauge su tėveliais. Senovinis kaimo rekvizitas – vežimų ratai, statinių lankai, maišai, virvės – tapo patraukliu žaidimų inventoriumi. Kiemelio šeimininkas, etnopramogų vadovas Jonas Kavaliauskas rungčių nugalėtojus apdovanojo birbynėmis iš nendrės.

Renginio partneriai – Ukmergės kraštotyros muziejus kvietė į fotoatelje, kur sveteliai galėjo įsiamžinti paties Jo Ekselencijos LR  Prezidento Antano Smetonos darbo kabinete.

Tikrą bendrystės, muzikos, juoko, bangą dovanojo lindihopo šokėjai, pakvietę į Liepų parko aikštelę didelius ir mažus. Anot šaunaus renginio vedėjo aktoriaus Dariaus Petkevičiaus, tokiais žaismingais šokiais tarpukaryje puikavosi Darius Ir Girėnas – legendiniai lakūnai ir šaunūs moderniųjų šokių puoselėtojai.

Aukšto meistriškumo šokių pynę kurorto šventei dovanojo ,,Katpėdėlės“, vadovaujamos talentingos choreografės Irenos  Šunokienės.

Kurorto šventę nuspalvino žiūrovų mylimas  Mariaus Jampolskio Ir Irūnos atlikėjų duetas. Jie klausytojus pavergė smetoninių šlagerių melodijomis.

Daug aplodismentų sulaukė nuoširdūs renginio rėmėjai, globėjai ir bendruomenės kultūros puoselėtojai.

 

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: