Kulautuvos seniūnija

Penktasis Kulautuvos pagrindinės mokyklos Erasmus+ projekto ,,Pagalba aplinkiniams. Būk draugiškas“ vizitas Turkijoje

Kulautuvos pagrindinės mokyklos bendruomenė įgyvendina Erasmus+ pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerysčių (KA229) projektą Nr. 2018-1-HR01-KA229-047418 ,,Pagalba aplinkiniams. Būk draugiškas“. Projekto pagrindinis tikslas – užkirsti kelią patyčioms, skatinti draugystę ir kurti saugią, darnią emocinę ir fizinę aplinką. Šių metų vasario 23–28 dienomis keletas vyresniųjų klasių mokinių, lydimi dviejų mokytojų, išvyko į priešpaskutinį projekto vizitą Turkijoje. Skleisdami mokyklos vertybes vykome ne vien pabendrauti su kitataučiais bendraamžiais, pamatyti kitą valstybę, bet ir pasidalyti mokymosi patirtimi.

Kelionė į Turkiją buvo sklandi ir labai neišvargino, todėl vėlai vakare, susitikę su priimančiomis šeimomis, jautėmės puikiai. Kaip ir įprasta, mokiniai apsigyveno šeimose, o mokytojai – viešbutyje. Pirmoji vizito diena jaudino visus – prieš akis susitikimas su naujais ir jau pažįstamais draugais. Smagu buvo visiems kartu stebėti mokinių koncertą: jaunųjų balerinų, gatvės šokėjų, dainininkų pasirodymus. Žinoma, abejingų nepaliko profesionalus suaugusiųjų tautinių šokių kolektyvas. Jie pakerėjo savo ritmo pojūčiu, energija, dinamika, nuotaika. Visi projekto dalyviai buvo pakviesti į sceną bendram šokiui. Pagrindinius šokio žingsnelius išmokti nebuvo sunku, todėl šokome ir bendravome betarpiškai, paskui skanavome torto. Šiek tiek pavargę nuo veiklos ir triukšmo galėjome pailsėti, pamedituoti keramikos dirbtuvėse. Studijos menininkė pakvietė mokinius ir mokytojus moliniam paukšteliui suteikti spalvų – nupiešti plunksnas. Taigi, pasiraitoję rankoves visi norintieji ėmė teptukus ir ,,atgaivino“ paukštelius, kuriuos vėliau mums pažadėjo išžiesti ir padovanoti kaip nuostabius velykinius stalo aksesuarus. Po šios veiklos teko girdėti, kad tai buvo tarsi „skrydis į kitą planetą“, valandėlė poilsio akims ir sielai. Baigiantis dienai visi džiaugėsi naujais draugais ir įspūdžiais.

Antroji vizito diena taip pat buvo kupina veiklų mokykloje: mokiniai dalyvavo pamokose kartu su draugais, o mokytojai pasidalijo darbo patirtimi, aiškinosi prevencines priemones patyčioms užbėgti už akių. Kol komanda iš Lietuvos viešėjo Turkijoje, Kulautuvos pagrindinėje mokykloje vyko metodinė diena ,,Tarptautiniai projektai mokykloje. Gerosios patirties sklaida”. Renginį organizavusi chemijos mokytoja Kolomba Bulotienė pakvietė projekto partneres dalyvauti vaizdo konferencijoje ir pasidalyti įspūdžiais, mintimis ir idėjomis apie projektų įgyvendinimo privalumus. Mokiniai ir vėl rado kuo pasidžiaugti – netiesiogiai susitiko su mokytoja, kitais draugais ir gyvai papasakojo savo įspūdžius. Po pietų visi buvome pakviesti šiek tiek pajudėti – vaikai žaidė kvadratą, tinklinį ir kitus judriuosius žaidimus, o mokytojai dalyvavo aerobikos treniruotėje. Baigiantis dienai visuomet aptardavome mokinių įspūdžius, kitos dienos veiklas.

Trečią viešnagės dieną keliavome į „Anıtkabir“ kompleksą, kur yra Mustafos Kemalio Atatiurko, Turkijos nepriklausomybės karo lyderio bei respublikos įkūrėjo, mauzoliejus. Iš tiesų sužavėjo komplekso grožis, didybė, simbolinės reikšmės, prabanga ir aukšti saugumo reikalavimai. Pajutome, tarsi komplekso didybė mus pačius skatino pasitempti, laikytis drausmės ir susikaupti. Lydimi puikaus gido kelionę tęsėme po Ankaros pilį, Gamtos istorijos muziejų, Anatolijos civilizacijų muziejų, Etnografijos muziejų. Apžiūrėję kelių muziejų ekspozicijas, atrodo, ėmėme jausti nuovargį, bet tuoj pat buvome pakviesti papietauti į vietos kavinukę tradicinių avienos patiekalų. Iš tiesų buvo labai skanu ir malonu ragauti tikrą turkišką patiekalą. O gidas, reikėtų paminėti, nusipelnė atskirų pagyrų. Jis, būdamas gimtakalbis turkas, geba istorinius faktus papasakoti taip įtaigiai ir aiškiai, kad kartais nereikėjo ir vertėjo paslaugų. Todėl dienos pabaigoje norėjosi jam padėkoti už gerą nuotaiką, gyvus klausimus ir atsakymus apie Turkijos kultūrą.

Ne mažiau aktyvi buvo ir ketvirta vizito diena. Visi keliavome į Eskişehir miestelį. Ten buvome sužavėti tikro, gyvo senamiesčio ir jo gyventojų nuoširdumo. Aplankėme Stiklo darbų studiją, Mokslo ir eksperimentų studiją, kurios lankytojus žavėjo inovatyvumu ir kūrybiškumu. Ši diena buvo gausiausia naujomis žiniomis apie pasaulį, praeitį, ateitį. Daug kartų teko aikčioti iš nuostabos ir mokiniams, ir mokytojams.

Paskutinė vizito diena buvo skirta pasidalyti edukacinėmis patirtimis, apžiūrėti mokyklos erdves, pabendrauti su kitais mokyklos mokytojais ir, žinoma, aptarti užduotis, kurias reikės atlikti iki kito projekto susitikimo Portugalijos Porto mieste. Visi projekto dalyviai buvo apdovanoti dalyvio sertifikatais, medaliais ir padėkomis už reikšmingą dalyvavimą projekte, kurio tema šio amžiaus mokykloje mums yra labai svarbi. Paskutinį vakarą buvome pakviesti praleisti atsisveikinimo vakarėlyje, kuriame grojo gyva turkiška muzika. Visi vakarėlio dalyviai jautėsi drąsiai ir nesivaržydami įsitraukė į šokius. Vizitui baigiantis, dauguma mūsų, atradę ir įtvirtinę šiuos draugiškus ryšius, pradėjome juokauti apie nenorą vykti namo. Visi išsiskyrėme patyrę nuostabių akimirkų, dėkingi vienas kitam už nuoširdumą, šypseną, pagalbą.

Grįžome patobulinę asmenines, socialines, pažinimo bei komunikavimo kompetencijas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: