Jurginės Vilkijoje

Po Šv. Jurgio atlaidų vilkijiečiai ir miesto svečiai nesiskirstė, o rinkosi Vilkijos šv. Jurgio bažnyčios prieigose į parapijos ir kultūros centro organizuotą Jurginių šventę „Jurgiuk Jurgiuk, kinkyk, kinkyk!“.

Renginį atidaręs klebonas Linas Šipavičius pasidžiaugė naujai gimusia tradicija, sujungiančia Vilkijos krašto bendruomenę.

Džiaugsmingu šventės įvykiu tapo Vilkijos apžvalgos aikštelės atidarymas. Aikštelę pagamino ir bažnyčios šventoriuje įrengė padauguvietis meistras Mindaugas Kačenauskas.

Lietuvių tautosakoje Jurginės siejamos su žalumos dievo Jorio garbinimu, su pavasario darbų pradžia – žemės atrakinimo veiksmu. Todėl šventėje pagerbti žemdirbiai, kurie kiekvienais metais yra laukiami pagalbininkai Vilkijoje ir jos apylinkėse. Jie geranoriškai su savo arkliukais ar nesudėtinga technika aria, akėja, dirba gyventojų pasodybiniuose sklypuose ir daržiukuose. Klebonas Linas Šipavičius, Kauno rajono mero pavaduotojas Jonas Gurskas, seniūnai Kazys Bačėnas ir Arūnas Bačiūnas simbolinius žemės atrakinimo raktus, kuriuos pagamino Vilkijos gimnazijos mokytojas Arūnas Zalanskas, įteikė Saulėtekių krašto gyventojui Dainiui Majauskui ir vilkijiečiui Modestui Ambručiui.

Vaikų darželio lopšelio „Daigelis“ auklėtiniai ir jų vadovė Rasa Birmanaitė pasveikino vilkijiečius „Jorės“ daina. Visus linksmino Raudondvario kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Raudonpilis“ (vadovė Violeta Polianskienė) ir Veliuonos kultūros centro Raudonės kaimo kapela (vadovas Jonas Apolius Grygartas).

Vedėjos Kristina Kriščiūnienė ir Laima Jatautienė, negailėdamos prizų, priminė įvairias Jurginių tradicijas. Jurginių rytą būdavo kepamas duonos kepaliukas, jame įkepami kiaušiniai, nes kiaušinis – gyvybės simbolis.

Vilkijos kultūros centro šokių klubo „Šokime kartu“ nariai Mindaugas ir Joana Kavaliauskai, Jolanta Stumbrienė ir Valdemaras Kupraitis vaišino šventės dalyvius ir svečius gardžia ant ugnies iškepta kiaušiniene.

Šventoriuje šurmuliavo margaspalvis kermošius. Į jį savo dirbinius atvežė Vilkijos ir jos apylinkių, Čekiškės, Kėdainių rajono Vilainių, Seredžiaus, Neveronių, Tauragės, Kazlų Rūdos tautodailininkai ir amatininkai. Gėrėjomės Vilkijos žemės ūkio mokyklos ir Vilkijos neįgaliųjų sąjungos rankdarbiais.

Tikėdamiesi, kad Jurginių šventė taps tradicinė, dėkojame Vilkijos miesto ir apylinkių seniūnijoms už pagalbą organizuojant renginį.

 

Susijusios naujienos