Stanislava – archeologinė dvarvietė
Kauno r. Vilkijos sen. archeologinė dvarvietė, valstybės saugoma paveldo vertybė yra Stanislavos kaime, prie Kauno–Jurbarko plento, dešinėje jo pusėje, apie 6 km nuo Vilkijos Jurbarko link, Naudupio upelio dešiniajame krante. Kitoje plento pusėje, maždaug už 150 m teka Nemunas.
Dvarvietę 1995 m. surado Kultūros paveldo centro archeologas E. Ivanauskas. Vėliau ją žvalgė archeologas A. Strazdas. Dvarvietės kultūriniame sluoksnyje vyraujas XVI–XVIII a. radiniai. Manoma, kad dvaras čia egzistavo XVI a. antrojoje pusėje – XVII a. Vėliau čia jau buvo kaimas.
Manoma, kad čia rašytiniuose šaltiniuose buvo minimas Jono Stankevičiaus Panemunės dvaras. Mirus dvarininkui Jonai Stankevičiui ir jo žmonai Agnieškai Jonaitei, 1595 m. sudarytas dvaro inventorius, iš kurio ir sužinome apie jo egzistavimą.
Dvaras Stanislavoje buvo ir XIX–XX a. Dvaras priklausė Fridlentui. Jis turėjo 70 ha žemės.
Išlikę gyvenamasis namas, ūkvedžio namas ir svirnas.
Gyvenamasis namas yra perstatytas nuo pamatų, neišlaikant autentiškumo.
Ūkvedžio namas – medinis, stačiakampio formos, vieno aukšto, pamatai – akmenų mūro, rąstų sienos apkaltos lentomis, stogas dvišlaitis, dengtas šiferiu.
Svirnas – stačiakampio formos, I aukšto, pamatai akmenų mūro, rąstinės sienos, valiminis dvišlaitis stogas, dengtas šiferiu.