Babtyno (Žemaitkiemio) dvaras
Kauno r. Babtų sen. dvaro sodyba apie 2 km į pietvakarius nuo Babtų, šalia senojo Panevėžiuko–Raudondvario kelio, dešiniajame Nevėžio krante. Tai valstybės saugoma paveldo vertybė. Iš dvaro laikų liko: eklektinės architektūros rūmai; tinkuoto mūro romantizmo stiliaus dviaukštis svirnas (XIX a. vid.); dvaro lobynas – griežtų linijų, nedidukas, tinkuotas pastatas, sumūrytas iš akmenų ir plytų, turi klasicizmo bruožų. Žinoma, kad jis stovėjęs jau XVIII a. 1922 m. lobyne įrengta pieninė, vėliau tarnavo kaip gyvenamasis namas. Tebestovi dvaro koplytstulpis, tvartas (XIX a. antroji pusė), kluonas, kurį XIX a. antrame ketvirtyje statė Benediktas Tiškevičius. Tai tradicinių liaudiškų bruožų statinys, pokariu netekęs autentiškumo, kai dalis sienos buvo pakeista silikatinių plytų mūru, įrengtos betoninės grindys. Sodyboje yra išlikusių takų su senoviniu lauko akmenų grindiniu – dabar tai paveldo objektas.
Dvarą prie Babtyno XVI a. įkūrė Šiukštos. Pirmasis dvaro valdytojas – Kauno teisėjas, vėliau Kauno vaitas Jonas Stanislovas Šiukšta. Mūriniai rūmai ir lobynas minimi 1797 m. pirkimo ir pardavimo akte (šių pastatų rūsiai, manoma, išlikę iš XVI a.) XVI–XVII a. dvaro savininkai dažnai keitėsi. XVII a. pr. dvaras priklausė Andriui Vilimavičiui ir Jokūbui Sauginavičiui. Nuo 1697 m. Babtyną 100 metų valdė Prozorų šeima. Tai buvo dvaro klestėjimo laikotarpis. 1797 m. Babtyno dvarą su Sitkūnų kaimu Prozorai pardavė majorui Burhardui fon Kortui (tuo metu jau stovėjo mūriniai dvaro rūmai). Netrukus dvarą įsigijo kunigaikščiai Giedraičiai ir valdė jį iki 1830 m. Vėliau šias valdas nusipirko grafas Benediktas Tiškevičius. Tuo metu sudarytame inventoriuje minima 16 dvaro pastatų. Tiškevičiai valdė Babtyną iki Pirmojo pasaulinio karo.
Po 1922 m. žemės reformos dvaro valdos išdalytos bežemiams bei mažažemiams ūkininkams, o jo centras su 20 ha žemės atiteko Lietuvos kariuomenės savanoriui, generolui leitenantui Vladui Nagevičiui, kuris čia gyveno 1922–1944 m. Po Antrojo pasaulinio karo dvaro rūmuose veikė kolūkio kontora, kultūros namai, apylinkės centras, vėliau rūmai paversti gyvenamuoju namu. 1999 m. dvarą įsigijo Mindaugas Šventoraitis, kuris dvarą atstatė. Rūmai po rekonstrukcijos pritaikyti gyvenimui, lobynas įrengtas kaip gyvenamas namas, kluonas įrengtas kaip vasaros koncertų salė, kur telpa 1000 žmonių, taip pat jame yra senovinės žemės ūkio technikos ekspozicija, svirne laikoma gausi motociklų kolekcija nuo 1920 iki 2000 metų.