VALERIJA KIŠKIENĖ
VALERIJA KIŠKIENĖ
Gimė 1956 m. Mastaičiuose, Kauno r.
Gyvena ir kuria Mastaičiuose, Kauno r.
Kūrybinis kelias
Už savo - kaip menininkės – kelią yra dėkinga Kauno rajono Garliavos vidurinės mokyklos dėmesingiems mokytojams, aštuntoje klasėje (1970-1971 m.) parodžiusiems kryptį gebėjimams skleistis – į Kauno Stepo Žuko taikomosios dailės technikumo meninio audimo specialybę. O šio technikumo praktikos darbų dėstytojai yra dėkinga už patarimą nedelsti ir pradėti dalyvauti liaudies meno draugijos parodose – taip nuo 1972 m. yra liaudies meno draugijos (dabar - tautodailininkų sąjungos) narė ir parodų dalyvė. Nuo 2009 m. yra Lietuvos meno kūrėjų asociacijos tautodailininkų sąjungos narė.
Valerijos Kiškienės kūrybos „laukai”:
RANKDARBIŲ KNYGOS,
TEKSTILĖS KŪRINIŲ PARODOS,
HERALDIKA
RANKDARBIŲ KNYGOS
1987 – 2000 m. laikotarpyje - kaip autorė, sudarytoja ir dailininkė - yra paruošusi leidimui 2 rankdarbių knygas ir keletą žurnalinės apimties leidinių:
„AUSKIT, RIŠKIT, MANO RANKOS” (160 psl.); Praktinis vadovas. Kaunas, „Šviesa”, 1989 (rankdarbius medžiagoje (nuotraukoms) pagal autorės piešinius įvykdė Kauno rajono tarpmokyklinio gamybinio mokymo kombinato kilimų rišimo specialybės moksleiviai – iš Garliavos I ir II vidurinių mokyklų).
„RŪTA – 1” (40 psl.); praktinis vadovas. Kaunas, „Šviesa”, 1991.
„RŪTA – 2” (40 psl.); Kaunas, „Šviesa”, 1992.
„RŪTA – 3” (40 psl.); Kaunas, „Šviesa”, 1993.
„RŪTA – 4” (40 psl.); Kaunas, „Šviesa”, 1994.
(Visose keturiose „RŪTOSE” rankdarbiai medžiagoje (nuotraukoms) įvykdyti bendradarbiaujant su tautodailininkėmis ir kitomis rankdarbių meistrėmis).
„SIUVINĖJIMO PIEŠINIŲ RINKINYS” (44 psl.); Vilnius, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Leidybos centras, 1995 (autoriniai grafiški rankdarbių raštai, remiantis siuvinėjimo paveldu).
„MŪSŲ RANKDARBIAI” (su bendraautore D. Bazariene) Kaunas, „Šviesa”, 2000 m. (148 psl. – Mokomoji knyga V – X klasėms ir 52 psl. priedas – siuvinėjimo raštai); Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos leista naudoti 2000.07.13; (rankdarbius medžiagoje (nuotraukoms) pagal autorės piešinius įvykdė Kauno rajono Domeikavos, Garliavos, Jonučių, Karmėlavos ir Raudondvario bendrojo lavinimo mokyklų mokinės - vadovaujant rankų darbų mokytojoms; „Garliaviečių“ klubo rankdarbių būrelio moterys; tautodailininkės; rankdarbių mėgėjos ir autorė.
Autorė dėkinga visoms rankdarbių mylėtojoms už bendradarbiavimą, ruošiant vaizdinę medžiagą minėtiems leidiniams.
TEKSTILĖS KŪRINIŲ AUTORINĖS PARODOS
Yra paruošusi 3 autorines tekstilinių kūrinių ekspozicijas:
2004 m. paroda „GELMIŲ SPALVOS“ – siuvinėti kilimai/paveikslai vandenyno gelmių tema.
2009 m. paroda „TIKIU“ – siuvinėti kilimai/paveikslai Tikėjimo ir Vilties tema.
2012 m. paroda „VALERIJOS DELMONAI“ – Klaipėdos krašto tautinio kostiumo aksesuaro – delmono – interpretacija.
Šios parodos eksponuotos įvairiuose Lietuvos muziejuose ir kultūros centruose (Kaune, Birštone, Alytuje, Klaipėdoje, Lazdijuose, Kintuose ir kt.).
HERALDIKA
Yra Kauno rajono Garliavos ir Mastaičių gyvenviečių heraldikos etalonų autorė, dėkinga šių vietovių administracijoms ir bendruomenėms už pasitikėjimą, kuriant vietovių heraldiką.
Garliavos herbas Lietuvos Respublikos Prezidento patvirtintas 1994-12-21.
Garliavos herbas ir jo simbolikos aprašymas Vikipedijoje: https://lt.wikipedia.org/wiki/Garliavos_herbas
Mastaičių herbas Lietuvos Respublikos Prezidento patvirtintas 2015-07-16.
Mastaičių herbas ir jo simbolikos aprašymas Vikipedijoje:
https://lt.wikipedia.org/wiki/Mastai%C4%8Di%C5%B3_herbas
Mastaičiuose yra Alšėnų seniūnijos administracija, todėl Mastaičių herbas yra ir Alšėnų seniūnijos herbas.