Modernaus realizmo portretų paroda
KAROLIS GREICIŪNAS
Įspūdingos miestų panoramos, išraiškingi žmonių portretai ir sportiniai automobiliai. Tokius vaizdus tiesiai ant drobės ar sienų tapantis kaunietis Karolis Greiciūnas jau įprato prie susižavėjimo šūksnių.
Talentingo menininko pavardė daugiau žinoma kitose šalyse nei gimtoje Lietuvoje. Prieš penkerius metus Karolio pieštas maestro Vytauto Kernagio portretas „Old days“ prestižiškiausiame modernaus realizmo konkurse „ARC Salon“ buvo pripažintas geriausiu savo kategorijoje. Vėliau šis meno kūrinys papildė Europos modernaus meno muziejaus privačią kolekciją.
„Meilė tapybai atėjo su prigimtimi. Vaikystėje geriausias mokytojas buvo senelis, kuris parodė pasaulį kitomis spalvomis. Taip pat vienas iš svarbiausių žmonių buvo ir yra mama, kurios kūryba spinduliavo visur, būtent tai matydamas pradėjau savo kelią tapyboje“ – pasakoja menininkas.
Žinoma, talentas be didelio įdirbio neegzistuotų, todėl daugiametė patirtis davė gerus rezultatus. Vėliau tai tapo ne tik hobiu, bet ir finansiniu šaltiniu.
„Kaip ir kiekvienas berniukas, automobiliais žavėjausi jau nuo vaikystės. Man patiko jų formų išraiška, krentančių atspindžių žaismas, būtent todėl pradėjau juos tapyti. Norėjau įrodyti ne tik sau, bet ir kitiems, kad automobiliai gali atgimti tarsi būtų tikri. Žinoma, daiktai niekada neatstos gyvos emocijos, kurią sugebame perteikti tik mes – žmonės. Manau, kad portretai pasako daugiau nei žodžiai, todėl nutapęs pirmuosius portretus įžvelgiau ir kitokias žiūrovų reakcijas, o tai man suteikė dar didesnę motyvaciją nesustoti ir tapyti ne tik automobilius, bet ir žmonių portretus.
Šiuo gyvenimo momentu man svarbiausia tai, kas priverčia susimąstyti ir tampa prasminga, manau, tai yra būtent žmogaus portretas.
Kiekvienas iš mūsų turime mūzas, o mane labiausiai įkvepia žmonės autoritetai. Pagrindinė mano mintis buvo surengti parodą, kurioje kalbėtų gyvų legendų portretai. Būtent todėl nutapiau Vytauto Šapranausko portretą, vėliau sekė Stasio Povilaičio portretas. Tapant Vytauto Kernagio portretą įvyko lūžis - šį portretą tapiau net du metus, kol galiausiai nusprendžiau pabandyti sudalyvauti „ARC Salon“ konkurse. Šis kūrinys užėmė antrąją vietą portretų kategorijoje, kurioje dalyvavo per du šimtus finalistų. Tai tapo istorijos dalimi ne tik man, bet ir Lietuvai.“
Įdomu tai, kad menininkas specialiai piešti nesimokė. Tik kaip ir daugelis kitų vaikų mokykloje lankė dailės pamokas. Karolis prisimena kuriozą, kai dailės mokytoja kartą prisipažino: „Pieši daug geriau, nei aš“. Nepaisant to, menininkas, net ir turėdamas įgimtą talentą piešti, vis dar lavina savo tapybos įgūdžius. Anot jo, tikrai yra sričių, kuriose galima tobulėti. Be to, reikia atrasti ir save patį.
Laikas
Vasario 16 - kovo 15 d.
Vieta
Kačerginės mokykla-daugiafunkcis centras, mėlynoji salė II a.