Medžio drožinių parodos atidarymas
POVILAS TAMULIONIS
Medžio drožinių - stogastulpių, įvairios tematikos pano, baltų raštų ir ženklų ant proginių medalių ir kitų dirbinių – meistras, liaudies meno draugijos narys. P. Tamulionio darbai pasklidę po visą Lietuvą ir už jos ribų: Jungtinėse Amerikos Valstijose, Vokietijoje, Latvijoje ir kitose vakarų Europos šalyse.
“Mano visi giminės buvo įvairių sričių amatų meistrai. Senelis, dar būdamas jaunas, pasigamino smuiką. Grodamas Pumpėnų žydų šventėje „Čilindriką“ visus pravirkdė – taip visiems patiko jo grojimas.
Besimokydamas aštuonmetėje mokykloje pamėgau darbų pamokas, nes turėjau nuostabų mokytoją Antaną Meškauską. Jau tuomet patyriau kūrybos džiaugsmą, kuris neapleidžia manęs iki šiol.
1965 metais buvau priimtas į Panevėžio skyriaus liaudies meno draugiją. O 1967 metais – į Kauno „Dailės“ kombinatą liaudies menų cechą. Ten dirbau 15 metų. Mano mokytojai buvo mokslinio metodinio instituto darbuotojai, kombinato dailininkai, kolegos iš visos Lietuvos – nuostabūs savo srities meistrai.
Devynis kartus dalyvavau įvairiuose stogastulpių drožybos seminaruose. Mano sukurtas stogastulpis „Eglė žalčių karalienė“ Juodkrantėje buvo pripažintas geriausiu ir įvertintas diplomu. Stogastulpis „Žynys“ ant Ąžuolpamūšės piliakalnio (Pasvalio rajonas) taip pat buvo pripažintas geriausiu ir įvertintas premija bei pereinamuoju Panevėžio zonos metų prizu.
Didžiausią įtaką mano kūrybai padarė drožybos meistrų meistras Ipolitas Užkurnys ir dailininkas Vytautas Kazimieras Jonynas iš Čikagos.
Esu pastatęs 22 stogastulpius Lietuvoje ir tris Jungtinėse Amerikos Valstijose.
1992 metais Lietuvos kultūros fondas išsiuntė mane į devynis mėnesius trukusią kūrybinę kelionę Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur turėjau 150 kūrybos darbų parodas Čikagos jaunimo centre, gubernatoriaus ofise, Klivlendo skautų mugėje, Sietlo „Folk life“ festivalyje bei lietuvių bendruomenėje. Per Čikagos meistrų galeriją gavau užsakymą iš dviejų katalikų bažnyčių: šv. Pranciškaus skulptūrai su paukščiais ir pano su Kristumi ir Paryžiaus pirmuoju vyskupu San Deny.
Nuo 1993 metų kiekvienais metais po šešis mėnesius dalyvauju įvairiuose istoriniuose festivaliuose vakarų Europoje. Didelį įspūdį mano darbai paliko vokiečių liaudies kūrybos gerbėjams ir meistrams. Esu labai laimingas, kad galiu garsinti Lietuvos vardą užsienyje.
Domiuosi baltų raštais ir ženklais. Juos panaudoju kurdamas dekoratyvinius diskus, dėžutes ir pakabukus išlaikydamas senąsias tautodailės tradicijas. Mano kūriniai pasakoja apie mūsų protėvių gyvenimo pajautimą, darną ir išmintį, baltų pasaulio modelį, jo struktūrą, vaizdinius bei simboliką.“
Laikas
Kovo 21 d., 18 val.
Paroda veiks iki gegužės 15 d.
Vieta
Kačerginės mokykla-daugiafunkcis centras, laisvalaikio salė