„Zero Waste“ komanda lankėsi saulėtame Kipre
Lapkričio antrą savaitę Kipre įvyko pirmasis Erasmus+ projekto „Zero waste“ (2020-1-CZ01-KA229-078179_6) susitikimas, kuriame Kauno rajoną atstovavo Raudondvario gimnazijos dvi mokytojos ir penkios mokinės.
Mobilumo metu dalyviai pristatė savo mokyklas, šalis ir miestus, kūrė ir pateikė istorijų ekologijos tema „Jokių atliekų“, gamino patiekalus iš maisto likučių, rodė darbelius iš įvairių atliekų. Vizito metu projekto dalyviai buvo supažindinti su Larnakos miestu ir Larnakos druskos ežeru, vyko į ekskursiją po Pano Lefkara kaimą, garsėjantį nėriniais, vadinamais lefkaritika ir sidabriniais rankdarbiais, dar lankėsi Skarinou aplinkosaugos centre, skanavo kiprietiško meze ir „Churchkhela“ (riešutai virtose vynuogių sultyse).
Projekto dalyviai gyveno kipriečių šeimose, tad turėjo puikią progą susipažinti su šia kultūra, gyvenimo būdu ir papročiais iš labai arti.
„Kipre susipažinau su daug gerų ir draugiškų mokinių. Mokykla, kurioje lankiausi, buvo erdvi ir didelė, taip pat dauguma koridorių buvo lauke (dėl karščio). Šeima, kurioje gyvenau, labai draugiška ir maloni. Mane labai nustebino jų įprotis vaikščioti namuose su batais ir vėliau juos palikti savo kambaryje“, – sakė septintokė Liepa Balčiūtė.
Aštuntokė Paulina Puraitė džiaugėsi, kad projekto dėka susirado naujų draugų, patyrė daug naujų įspūdžių ir patirčių. „Grįžusi namo, nenusiaudavau batų, nes nemandagu vaikščioti basomis, tad vaikščiojama su šlepetėmis arba lauko batais. Atsikėlusi ryte ir pasiruošusi eiti i mokyklą lauke matai daug kačių. Pagal jų tikėjimą yra manoma, kad šias kates atvedė dievybė Helena ir apsaugojo ir dar vis saugo gyventojus nuo nuodingų gyvačių ir jų įkandimų“, – pasakojo ji.
Simona Mikalauskienė, projekto koordinatorė Lietuvoje
Komentarai (0)