Zapyškio triumfo diena

Sekmadienį įvykęs tarptautinis aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“ į Zapyškį subūrė dešimtis tūkstančių dalyvių. Vieni atmynė dviračiais, kiti atvažiavo paspirtukais, motociklais, automobiliais, atplaukė laivais, atėjo pėsčiomis. Daugelis jų tvirtino, kad tai vienas įspūdingiausių Europos kultūros sostinės (KEKS) 2022 renginių.

„Tiek žmonių Zapyškis dar nematė. Vien dviratininkų per pusdienį dviračių take įrengtas elektroninis skaitiklis užfiksavo 13 tūkstančių“, – šypsojosi šiame miestelyje gimęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Labiausiai jį džiugino, kad šį festivalį atranda vis daugiau šeimų.

Tądien V. Makūnui teko ne tik įteikti prizus lėktuvėlių ir aitvarų varžybų nugalėtojams, bet ir pristatyti visuomenei atnaujintas erdves, tarnausiančias aktyviam poilsiui ir kultūrai.

Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios prieigose ir visoje didžiulėje Nemuno slėnio teritorijoje iki vėlaus vakaro kilo aitvarai, lėktuvėliai ir kitokie skraidantys aparatai. Zapyškio pagrindinės mokyklos moksleiviai gamino ir dovanojo vėjo gaudykles, policininkai dalijo saugaus eismo atmintines.

Ant senos pasirodė žinomi atlikėjai ir grupės: Viktoras Diawara su projektu „Afrodelic“, indie folk grupė „Kamanių šilelis“, Lotynų Amerikos ritmais kvietė judėti „Planeta Polar“.

Temstant buvo galima stebėti meninę instaliaciją „Luminéoles“, kurią pristatė svečiai iš Prancūzijos „Porté par le Vent“. Zapyškio laisvalaikio salės renginių organizatorė Eglė Goštautienė sakė, kad tokiam mistiškam pasirodymui būtina vakaro tamsa.

Heliu pripildyti šviečiantys objektai pajudėjo Kačerginės link, kviesdami į naujų kultūros objektų – amfiteatro ir žemkasės „Nemuno 7“ atidarymą.

KEKS vadovė Virginija Vitkienė tvirtino, kad tai yra Europoje unikalus upių technikos ir landšafto dizaino projektas, tarnausiantis kūrybai, parodoms, vizualiesiems menams, medijoms, tarpdisciplininiam bendradarbiavimui.

Vieni iš pagrindinių prieš kelis dešimtmečius anuometinėje Čekoslovakijoje pagamintos žemkasės gaivintojų Gediminas Banaitis Skrandis ir Asta Ivanauskienė ant denio pakvietė grupę menininkų, kurių parodą bus galima apžiūrėti nuo gegužės 24 dienos.

Visų kūrinių, kaip ir žemkasės, bendras vardiklis – tvarumas, žmogaus ir gamtos darnos paieškos.

Susijusios naujienos