Liučiūnai jau mirga velykiniais akcentais
Nors sakoma, kad šventė yra širdyje, labiausiai šventinę nuotaiką sukuria dekoracijos. Velykos turi savo atributus: kiškučius, kurie Velykų bobutei padeda atgabenti margučius, puokštes, padarytas iš įvairių medžiagų pasitelktus vaizduotę ar iš jau išsprogusių augalų. Žinoma, visa tai galima nusipirkti parduotuvėse, tačiau niekas nesiginčys, kad pačių pagamintos puošmenos yra šiltesnės ir originalesnės.
Išradingos Liučiūnų kaimo (Čekiškės seniūnija) moterys, tautodailės klubo „Kraitė“ narės, Velykoms jau papuošė ne tik namus, bet Liučiūnų laisvalaikio salę bei kai kurias viešąsias erdves. Jei rinktume rekordinę dekoraciją, greičiausiai niekas nenurungtų klubo vadovės, Elenos Tarolienės, kuri pagamino 1,5 metro aukščio kiškį. Beje, toks jo ūgis yra sėdint, kad net mažiausi vaikučiai galėtų pasigrožėti skeltalūpio pintinėje saugomais margučiais.
Tautodailininkė nepatingėjo net šventiškai aprengti kiškį, jis puikuojasi spalvinga liemene ir dangaus spalvos kaklo kaspinu. Šis milžinas prastesniu oru slepiasi Liučiūnų laisvalaikio salėje, o švystelėjus saulutei „skuodžia“ į lauką. Kadangi salė didžiulė, tai ir dekoracijos, anot E.Tarolienės, turi būti išdidintos, kad žiūrėtųsi ir matytųsi. Ši tautodailininkė yra pamėgusi darbus iš šiaudelių, šio paveikslai vienu pavadinimu „Gyvybės medis“ ir dabar puošia laisvalaikio salės langus.
Įvairiausias technikas įvaldžiusi Birutė Stanevičienė šiųmetinei šventei nunėrė visą kiškių šeimyną ir pražydino originalias tulpes. Kad tai išties velykinė dekoracija, pašnibžda gėlių viduriukai – kiaušiniai. Dar viena originali puošmena, kurią būtų galima pavadinti „faberžė pagal B.Stanevičienę“. Jai tautodailininkę panaudojo net kelias skirtingas, bet gražiai tarpusavyje derančias technikas. O štai Zofija Tomkienė savus „faberžė“ nuvėlė ir „numargino“ karoliukais.
Kūrybinga ir darbšti B.Stanevičienė taip pat padarė pilną pintinę margučių, kuriais bus papuoštas velykinis medis prie laisvalaikio salės.
„Nors didesnėmis grupėmis susitikimai vis dar draudžiami, paraginau, kad bendruomenės nariai taip pat kurtų margučius ir atnešę juos pakabintų ant velykinio medžio. Jei leis sąlygos, per Atvelykį, planuojame šventę „Pavasario linksmybės“, darysime įvairias varžytuves, ridensime margučius“, – sumanymais dalijosi E.Tarolienė.
Kita „Kraitės“ narė Kazimiera Vištakienė prieš šventes daugiausia darbavosi vašeliu: nunėrė įvairių paukščiukų. Šiemet ši tautodailininkė margučius sudės į originalią pintinėlę, puoštą lininio austinio audinio „Meškovina“ gėlėmis. O štai Ona Tamkevičienė savo kūryba ragina būti draugiškiems aplinkai: jos pintinėlės pagamintos iš popieriaus.
Kai kurios liučiūniškės „Kraitės“ tautodailės klubą lanko net 20 metų. „Nelabai beturiu ko jas pamokinti, viską moterys žino, yra išbandžiusios įvairiausias technikas, dažnai sakau, kad šios tautodailininkės yra baigusios ne vieną universitetą“, – šypsojosi E.Tarolienė.
Net ir tas, kurios galvoja, kad nėra gabios įvairiems rankdarbiams, „Kraitės“ vadovė ragino pamėginti, ką nors pasigaminti pačioms. „Velykos – tai atgimimo nuojautų kupina šventė. Jei orai už lango vis dar nedžiugina, į namus galima įnešti nuotaikingesnių emocijų marginant kiaušinius ir šventiškai puošiant namus. O idėjų pilnas internetas“, – drąsino liučiūniškė.
Teksto autorius: Vilma Kasperavičienė, "Kauno diena"
Komentarai (0)