Talentingų mokinių akademija užbaigė pirmuosius mokslo metus
Bendras Kauno rajono savivaldybės ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) projektas – Talentingų mokinių akademija buvo sėkmingas ir bus tęsiamas bei plėtojamas. Tai patvirtino savivaldybės ir VDU atstovai, pirmadienį susirinkę aptarti pirmųjų metų rezultatų.
Akademija skirta suteikti papildomą pagilintą neformalų ugdymą Kauno rajono mokiniams, pasižymintiems išskirtiniais gabumais bei gerai besimokantiems. Šiais mokslo metais akademiją lankė 26 Kauno rajono devintokai, 27 dešimtokai ir 23 vienuoliktokai.
Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas pasidžiaugė sėkmingu bendradarbiavimu su universitetu ir patikino, kad jis bus tęsiamas. „Rajone gyvena daug talentingų vaikų. Mes negailime lėšų tam, kad suteiktume galimybes ir atokiau nutolusių vietovių moksleiviams. Antras mūsų žingsnis šia kryptimi – nuo rugsėjo 1-osios pradėsianti veikti VDU Ugnės Karvelis gimnazija. Savivaldybės Taryba patvirtino ir mūsų sutartį dėl pedagogų rengimo Kauno rajono švietimo įstaigoms“, – sakė meras, priminęs, kad rajone švietimui visuomet teikiamas prioritetas – vien šiems metams šiai sričiai skirta per 5 mln. eurų.
Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis teigė nežinąs kitos savivaldybės, kuri skirtų tiek dėmesio savo ateičiai – jaunimui, kaip Kauno rajonas. „Tai ir mus įpareigoja. Nepaisant karantino, sėkmingai baigėme pirmuosius metus, tikiuosi, kad bendradarbiausime ir toliau“, - kalbėjo rektorius.
Švietimo akademijos vicekanclerė profesorė Lina Kaminskienė pastebėjo, kad nors akademijos veiklai kiek sutrukdė karantinas, bet ugdymas sėkmingai vyko nuotoliniu būdu ir jau galvojama apie projekto tęstinumą bei platesnes veiklas.
Akademijos veiklos rezultatus išsamiau pristatė jos koordinatorė docentė Ilona Tandzegolskienė.
Ji pasakojo, kad ugdymo programa organizuota pagal skirtingas sritis. Patyrę dėstytojai užsiėmimų metu taikė įtraukiančius metodus, kurie skatina vaikus aktyviai įsijungti į ugdymo procesą ir domėtis analizuojamu reiškiniu. Programa sudaryta taip, kad būtų plėtojamos mokinių kompetencijos pagrindinėse srityse – gamtamokslinio, meninio, kalbinio, technologinio ir socialinio ugdymo. Tuo pačiu metu orientuojamasi į asmens augimo bei vertybių puoselėjimo aspektus.
„Norėtume plėsti akademija, pakviečiant ir aštuntokus, parengti daugiau integruotų užsiėmimų, organizuoti vasaros stovyklas, įtraukti daugiau eksperimentų, rengti paskaitas ir susitikimus su mokytojais, apie tai, kaip dirbti, kad vaikai norėtų mokytis“, – pasakojo I. Tandzegolskienė.
Kauno rajono Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius pritarė, kad tokie mokymai mokytojams labai reikalingi, pažadėjo ieškoti finansavimo programoms aštuntokams.
Meras V. Makūnas pritarė stovyklų organizavimo idėjai: „Jose gabūs vaikai galės ir pailsėti, ir atsiskleisti. Erdvių joms rengti rajone yra ne viena“.
VDU psichologė docentė Jurga Misiūnienė, vedusi mokiniams asmeninio augimo užsiėmimus pastebėjo, kad akademijos lankytojai jautėsi gerai – jiems patinka būti tarp panašių į save.
VDU Docentė Aušra Ruktienė pabrėžė, kad pasiteisino orientavimasis į platų asmenybės ugdymą.
Tam pritarė Kauno rajono savivaldybės tarybos narė, ilgametė Kauno rajono kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkevičienė, viena iš Talentingų mokinių akademijos steigimo iniciatorių.
„Vaikams labai svarbu prisiliesti prie įvairių dalykų. Gerai, kad nenuėjom siauros specializacijos kryptimi, – sakė I. Marcinkevičienė – tikrai verta skirti savivaldybės lėšų gabiems vaikams ugdyti.“
Tam, kad einama teisingu keliu pritarė ir Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos direktorius Vidmantas Vitkauskas. „Platus spektras pasiteisino. Mokiniai džiaugiasi savo pasirinkimu. Jiems patinka, kad čia sutiko norinčius tobulėti mokinius, patinka akademinė aplinka – ji irgi padeda augti“, – sakė gimnazijos direktorius,.
Mokslais nuoširdžiai džiaugiasi ir Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos mokiniai. Apie tai kalbėjo gimnazijos direktorius Ričardas Saltonas bei mokytoja, Kauno rajono savivaldybės tarybos narė Laimutė Rutkauskienė.
„Jiems svarbu pasijusti VDU studentais, pamatyti, kur patiems dar reikėtų tobulėti. Mokiniai norėtų lankyti akademiją ir kitais metais“, – sakė R. Saltonas.
Raudondvario gimnazijos direktorė Vaida Trofimišinienė pastebėjo, kad mokslas akademijoje sujudino kaimo vaikų mąstymą. „Mamos klausė, ar tikrai tai nemokama, negalėdamos tuo patikėti“, – pasakojo direktorė. Talentingų mokinių akademiją šiemet lankė 8 šios gimnazijos mokiniai.
Savivaldybės vyr. specialistas doc. Antanas Bagdonas džiaugėsi, kad savivaldybė pasirinko tinkamą partnerį: „Kartu mes ugdome žmogų“.
Komentarai (0)