Atidaryta Kauno rajono Talentingų mokinių akademija
Gabiausi Kauno rajono moksleiviai, kurie nori kažko daugiau nei parašyta mokyklinėse programose, šiandien pradėjo pirmuosius mokslo metus Talentingų mokinių akademijoje.
Akademija įkurta remiantis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Kauno rajono savivaldybės šių metų liepos mėnesį pasirašytą sutartimi, pagal kurią buvo sutarta kurti unikalų ugdymo turinį ir įgyvendinti konkrečias mokymo programas.
„Švietimas yra mūsų prioritetas, kurio dėka visas rajonas yra darniai plėtojamas, kuriamos darbo vietos ir ši akademija yra viena iš mūsų investicijų į ateitį. Darome tai dėl vaikų, kurie kurs ne tik Pakaunės, bet visos Lietuvos ateitį“, – į atidarymo šventę susirinkusiems mokiniams ir jų tėveliams kalbėjo Kauno rajono vicemeras Paulius Visockas, pasveikinęs su mokslo metų pradžia.
Į 9-11 klasių mokiniams skirtą akademiją mokyklos delegavo 76 moksleivius, kurie turi aukštą mokymosi vidurkį, išsiskiriančių laimėjimų ir, mokytojų bei tėvų nuomone, yra talentingi ar gabūs.
„Žinių ir tobulėjimo siekiančiam jaunimui akademija leis sužinoti daugiau, nei skelbiama bendrojo ugdymo programose, ugdant ne tik jų dalykines žinias, bet ir kūrybiškumo, verslumo, informacinio raštingumo ir socialinius įgūdžius“, – pasakojo VDU Švietimo akademijos vicekanclerė, profesorė Lina Kaminskienė. Ji atkreipė dėmesį, kad mokiniai bus skatinami geriau save atskleisti tiek mokykloje, tiek ir už mokyklos ribų, geriau pažinti save ir aplinką, kuri jį supa.
Akademijos programa sudaryta taip, kad būtų plėtojamos mokinių kompetencijos pagrindinėse ugdymo srityse: gamtamokslinio, meninio, kalbinio, technologinio ir socialinio ugdymo. Tuo pačiu metu bus orientuojamasi ir į asmens augimo bei vertybių puoselėjimo aspektus.
Akademiją devintokai (I gimnazijos klasė) lankys trejus metus. Jiems bus dėstomas asmeninio augimo, matematikos ir gamtos mokslų, socialinių ir humanitarinių, menų ir technologijų modulis. Po vieną arba du 1,5 val. trukmės užsiėmimus kas antrą šeštadienį vyks VDU patalpose, juos ves universiteto lektoriai.
„Įdomios ir interaktyvios paskaitos bus parengiamos orientuojantis į besimokančiųjų poreikius. Jos skatins vaikus aktyviai įsijungti į ugdymo procesą ir domėtis analizuojamu reiškiniu.
Užsiėmimai bus vykdomi ne tik auditorijose, bet ir už švietimo institucijų ribų. Bus vykstama į skirtingas ugdymo erdves: slėnius, botanikos sodą, laboratorijas, teatrą, meno erdves ir kt.“, - pasakojo programos koordinatorė docentė Ilona Tandzegolskienė.
Talentingų mokinių akademijos absolventai, dvyliktų klasių mokiniai, turės galimybę vienerius metus iki mokyklos baigimo dirbti su aukščiausio lygio mokslininku ir gilinti žinias pasirinktoje srityje.
„Čia jūs išplėsite žinojimo ratą, kiti gal labiau gilinsitės į vieną sritį, bet visi augsite kaip asmenybės – tai svarbiausias akademijos tikslas“, – sakė Švietimo akademijos docentė Aušra Rutkienė.
Šventinę nuotaiką atidarymo renginyje kūrė Garliavos meno mokyklos mokinių Paulinos ir Martyno akordeonų dueto atliekami kūriniai.
Komentarai (0)