Socialinė įtrauktis mokykloje: Europos šalių patirtis
Kauno r. Domeikavos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ada Micpovilienė birželio 23–25 d. dalyvavo „Erasmus+“ tarptautinės bendradarbiavimo veiklos seminare Nyderlanduose, Vageningeno mieste, kurį dotavo Švietimo mainų paramos fondas (ŠMPF). Tarpsektorinį teminį seminarą „Social Inclusion and Diversity“ („Socialinė atskirtis ir įvairovė“) organizavo Nyderlandų nacionalinė „Erasmus+“ agentūra (angl. „National Agency Erasmus+ eucation and training“).
Seminaro tikslas – parodyti, kaip pasiekti svajonę, kad kiekvienas vidurinės mokyklos mokinys ar net suaugęs besimokantysis turėtų teisę gauti visapusišką švietimo pagalbą, galimybę augti ir tobulėti bet kuriame ugdymosi etape.
Seminaro organizatoriai sukvietė pranešėjus praktikus iš Belgijos, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų mokyklų bei universitetų, kurie pasidalijo sėkminga įtraukaus ugdymo patirtimi klasėje ir naujausiais moksliniais tyrimais bei jų taikymo pavyzdžiais. Buvo kalbama apie pozityvų tarptautinio bendradarbiavimo „Erasmus+“ projektuose poveikį, pačių projektų kūrimo etapus ir jų tikslingumą.
Mokymai vyko taikant interaktyvius metodus: komandinį darbą, diskusijas, kūrybines veiklas. Buvo įdomu ir naudinga ne tik išgirsti pranešėjų mintis, bet ir pasidalyti ugdymo(si) pasiekimais. Taip pat problemomis su kolegomis iš daugelio Europos mokyklų ir profesinio ugdymo įstaigų bei universitetų – tai padeda giliau suvokti, kad mes visi siekiame to paties tikslo.
Mokslo metų pabaiga – tinkamas metas įgyti naujų žinių, idėjų, įgūdžių bei įrankių, kurie padės kurti tobulesnės ugdymo įstaigos viziją ir persikels į Domeikavos gimnazijos naująjį ugdymo planą. O turtingas naujų bendraminčių kolegų ratas leis kokybiškiau ir efektyviau bendradarbiauti ir rengti naujus „Erasmus+“ projektus.
Komentarai (0)