Raudondvaryje – laikui nepavaldus tapytojas
Trečiadienį Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje atidaryta Lietuvoje gimusio, vėliau į Lenkiją emigravusio dailininko Edwardo Narkiewicziaus tapybos darbų paroda „Edward. Nepavaldus laikui“.
Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė pasakojo, kad parodą pavyko surengti bendradarbiaujant su Trakų Rotary klubu ir menininko giminaičiais.
Ekspozicijoje – daugiau kaip šimtas įvairiomis technikomis atliktų piešinių. Paroda prasideda darbu „Trakai“ ir baigiasi „Varšuva“. Kūrinius parodai atrinko Virgilijus Poviliūnas, Virginijus Stančikas ir tapytojo pusbrolis Krzysztofas Narkiewiczius.
„Mūsų tikslas – pristatyti išskirtinį menininką visiems, ypač besidomintiems Lietuvos ir Lenkijos istorija“, – tvirtino S. Navickienė.
Renginyje, kurį vedė menotyrininkas ir televizijos laidų kūrėjas Saulius Pilinkus, buvo pristatytas ir E. Narkiewicziaus darbų katalogas, kurį Raudondvario dvaras išleido kartu su partneriais.
Į parodos atidarymą atvyko menininko giminaičiai iš Lenkijos ir Lietuvos, o dailininko žmona Albina Narkiewicz į susirinkusius kreipėsi nepriekaištinga lietuvių kalba.
„Važiuodamas per Lietuvą esu matęs antkapių su lenkiškais ir lietuviškais užrašais. Tai reiškia, kad esame susieti stipriais ryšiais“, – pastebėjo Varšuvoje gyvenantis garsus dailininkas, E. Narkiewicziaus draugas ir bendražygis Stasys Eidrigevičius.
Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas pasidžiaugė, kad Ukrainos karo akivaizdoje lietuvių ir lenkų ryšiai vėl tampa itin artimi, o kultūrinis bendradarbiavimas juos dar labiau stiprina. „Ši paroda yra gražus kultūrinės bendrystės su mūsų gerais kaimynais ir draugais Lenkijos Respublikoje pavyzdys“, – sakė vicemeras.
E.Narkiewiczius gimė Trakuose 1938 metais, 1958-aisiais emigravo į Lenkiją. Baigė Varšuvos dailės akademiją. Daugiausiai tapė aliejiniais dažais ant drobės. Kūrė plakatus. Paveiksluose gausu simbolių, kurie atspindi egzistencines nuotaikas: laiko tėkmę, nerimą dėl ateities, lūkesčius. Ypač dažni laikrodžio ir žvakidės motyvai. Dailininko darbai saugomi privačiose kolekcijose bei muziejuose.
Mirė 2007 m. spalio 12 d. Piasečne, netoli Varšuvos.
Komentarai (0)