Naujame turizmo sezone – staigmenos kultūros ir istorijos mėgėjams
Nors oficialiai turizmo sezonas pakaunėje dar neprasidėjo, turistinis gyvenimas čia jau virte verda. Dviratininkai rieda dviračių takais ir maršrutais, mėgstantieji keliauti pėsčiomis užplūdo gražiausias šio krašto vietas. Kovo 5 d. įvyko ir pirmasis teminis pėsčiųjų žygis „Miško gyventojų takais“. Aktyviai registruojamasi į antrąjį, „Draustinis iš arti“, kuris numatytas balandžio 2 d., iki oficialaus sezono atidarymo spės
Vėl turi naujienų
„Šiemet oficialus turizmo sezono atidarymas numatytas gegužės 22 d. Tądien pristatysime naują lankytojų traukos objektą Kauno rajono kurortinėje teritorijoje – didįjį kultūros laivą „Nemuno 7“. Gegužę Zapyškyje, kairiajame Nemuno krante, bus prišvartuotas buvęs laivas-žemkasė, paverstas tarpdisciplinine kultūros ir meno erdve „Nemuno 7“. Čia bus galima organizuoti konferencijas, rengti parodas, mokymus, pramogauti. Tą pačią dieną rengiamas ir tradicinis aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“, – pasakojo Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro (KRTVIC) direktorė Raminta Popovienė.
Pernykščio sezono naujiena – laivas „Zapyškis“ – šiemet kvies geriau pažinti Kauno rajono kurortinę teritoriją. KRTVIC parengė po keturias edukacines programas moksleiviams ir suaugusiesiems. Moksleiviams siūlomos „Pamokos kitaip“: išvykos į istorinę, literatūrinę Kačerginę, su gamtininku į šį miestelį ir fizinio aktyvumo – sveikatinimo pamoka Kulautuvoje.
Suaugusieji gali rinktis sveikatinimo popietę Kulautuvoje, išvykas į literatūrinę Kačerginę, į Kulautuvą „Kelionė kurorto istorijos puslapiais“ arba iš Kulautuvos į Zapyškį ir Kačerginę.
„Šiųmetį pakaunės turizmo sezoną taikliausiai būtų galima apibūdinti taip: ant žemės ir vandens“, – šypsojosi R.Popovienė.
Rugsėjį sugebančių per penkias šešias valandas savo kojomis įveikti iki 15 km laukia dar du teminiai pėsčiųjų žygiai: „Pagervinėkime“ ir „Miško tako“ pėsčiųjų žygis Vilkija–Kulautuva su charizmatiškuoju vadovu Pauliumi. Paulius – tikras gamtos vaikas, gerai pažįstantis miško ir pelkių takus, augalus ir gyvūnų pėdsakus, noriai savo žiniomis dalijasi su kitais, užkrečia gera nuotaika.
Paremtas statistika
„Teiginys, kad dviratininkai itin mėgsta Kauno rajoną, jau patvirtintas oficialia statistika“, – patikino R.Popovienė.
Pernai siekiant stebėti dviratininkų srautus abiejose mažojo Pakaunės turizmo žiedo pusėse pastatyti trys stacionarūs matuokliai. Nuo liepos mėnesio iki metų pabaigos Šilelio kaime esantis matuoklis užfiksavo 22 520 dviratininkų, Ringaudų seniūnijoje prie Pyplių piliakalnio nuo rugpjūčio – 22 592 ir panašų skaičių Zapyškyje nuo rugsėjo iki metų pabaigos.
Pernai dviratininkus ir pėsčiuosius per Nemuną plukdė didesnis 24 vietų laivas „Nevėžis“, kuris kursavo maršrutu Zapyškis–Kulautuva–Zapyškis ketvirtadieniais–sekmadieniais ir švenčių dienomis. 2021 m. „Nevėžio“ paslaugomis pasinaudojo beveik 6 tūkst. žmonių.
Šiemet šis laivas tradiciškai vėl jungs abu Nemuno krantus. Šio krašto patrauklumą dviratininkams dar labiau padidinti turėtų tai, kad dviračių takas šiemet sujungs Batniavą ir Vilkiją.
Tikimasi, kad ir turistus šiemet ne mažiau vilios pernai rekonstruota Šaltinio aikštė Kačerginėje, Kulautuvoje įrengta mineralinio vandens biuvetė, po gaisro atstatyta Kulautuvos Švč.Mergelės Marijos Vardo bažnyčia, Vilkijoje – Luiso Armstrongo amfiteatras ir prieš kelerius metus atnaujinta senoji Zapyškio Šv.Jono Krikštytojo bažnyčia. Tai išties žavūs objektai, dėl kurių verta nulipti nuo dviračių, užsukti pasižvalgyti keliaujant pėsčiomis ar automobiliu.
Aktyvus ir kultūrinis turizmas
Ne sezono metu šiuose traukos vietose turistų gerokai sumažėja, o Raudondvario dvarą svečiai iš Lietuvos ir užsienio lanko visus metus. „Čia gausu veiklų net ir išrankiausiems lankytojams. Vyksta meno parodos, teatralizuotos ekskursijos su Grafiene Rozalija, Grafu Tiškevičiumi ir Renesanso dama. Gausi pasiūla edukacinių programų vaikams ir suaugusiesiems: nuo pažinties su gintaru iki galimybės susikurti kvepalus. Vaikai labiausiai mėgsta edukacinį žaidimą „Tiškevičių aukso skrynios beieškant“, skatinantį loginį mąstymą ir komandinį bendradarbiavimą“, – vardijo KRTVIC vadovė.
Šiemet Kauno rajono muziejus, veikiantis Raudondvario pilyje, siūlo naują edukacinę programą „Gyvas paveikslas“, skirtą 1–7 klasių moksleiviams. Programą veda charizmatiškoji Grafienė Rozalija, kuri vaikams pasakoja apie grafų Tiškevičių gyvenimą Raudondvario dvare ir vaikų auklėjimo tradicijas. Dalyviai susipažins su dvaro žaidimais ir patys kurs gyvuosius paveikslus.
Labai populiari pernai buvo ir atsinaujinusi Obelynė. Vis daugiau svečių sulaukia atsinaujinęs muziejus, turintis modernų informacinį centrą geokupolą. Pasisekimo sulaukė ir gamtininko prof. Tado Ivanausko memorialinėje Obelynės sodyboje pernai pristatyta teatralizuota programa su ponia Adele iš laikinosios sostinės.
„Šiemet Obelynėje suplanuoti išskirtiniai kultūros renginiai. Gaivinant tradicijas, bus rengiami „Honoratos vakarai Obelynėje“, – sakė R.Popovienė.
Toje pačioje – Ringaudų – seniūnijoje esantis I fortas 2020 m. pasipuošė piešiniu ant mūrinio pastato. Tai modernaus ir vizualiojo gatvės meno kūrėjo Povilo Kupčinsko neofreska „Sapnas apie praeitį“, sukurta fumage technika. Pernai vasarą VšĮ Kauno tvirtovės parko komanda kartu su „Kaunas 2022“ atvėrė lankytojams archiskulptūrinės erdvės kompoziciją „Pasimatymas“. III forte, esančiame Garliavos apylinkių seniūnijoje, galima pamatyti „Steam punk“ stiliaus skulptūrų ir dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose iš nereikalingų daiktų gimsta meno kūriniai.
KRTVIC direktorė pabrėžė, kad „Kaunas 2022“ šiuolaikinės seniūnijos džiugins turistus ir gyventojus tradiciniais ir netikėtais renginiais.
Maršrutus kūrė gyventojai
Skatinant geriau pažinti Kauno rajoną, atskleisti jo kultūrinį savitumą, populiarinti lankytinus objektus, vietinį verslą ir Kauno rajono seniūnijose rengiamas edukacijas, KRTVIC praėjusių metų pabaigoje organizavo konkursą gyventojams „Sukurk maršrutą turistui savo seniūnijoje“. Daugiausia balų surinko Ežerėlio pagrindinės mokyklos istorijos mokytojos Marijos Gavėnienės ir jos mokinio Lauryno Katilausko sukurtas maršrutas „Ei, aplankyk Ežerėlį“. Įdomūs ir kiti aštuoni maršrutai, sukurti Akademijos, Domeikavos, Babtų, Lapių, Ežerėlio, Neveronių, Garliavos seniūnijose.
„Šiais metais planuojame toliau plėtoti gyventojų sukurtus maršrutus organizuojant ekskursijas su gidais. Norime, kad kuo daugiau žmonių susipažintų su Kauno rajono istorija, kultūros paveldo ir gamtos vertybėmis, o išaugę lankytojų srautai būtų naudingi turizmo srities paslaugų teikėjams“, – sakė R.Popovienė.
Teksto autorius: Vilma Kasperavičienė, "Kauno diena"
Justinos Lasauskaitės bei Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro nuotr.
Šio straipsnio publikuoti be „Kauno dienos“ leidimo negalima
Komentarai (0)