Neseniai įsikūrusi Raudondvario klinika jau kelia kartelę aukštyn

Rugpjūčio gale atvėrusi duris Raudondvario klinika netrukus teiks ir antrinio lygio paslaugas. Įstaigos direktorė Rūta Čepšienė informavo, kad kolektyvą papildys dar daugiau patyrusių specialistų.


Dirba ir šeštadieniais

Karantinas Raudondvario klinikos neišmušė iš įprasto ritmo: čia ir toliau teikiamos kontaktinės konsultacijos, atliekami profilaktiniai patikrinimai, skiepijami vaikai ir suaugusieji, teikiamos odontologo, kineziterapeuto, chirurgo, ginekologo, psichinės sveikatos priežiūros paslaugos, dirba šeimos gydytojai.

Echoskopijos, šlapimo ir visi kraujo tyrimai atliekami vietoje. Naudojant tą patį kraujo mėginį gali būti atliktas ir COVID 19 greitasis antikūnų testas. Dalis konsultantų (odontologai, psichiatrai) pacientus priima ir šeštadieniais.

Direktorė tik apgailestavo, kad dėl karantino apribojimų kol kas negali veikti kineziterapinės mankštos salė.

Daug paslaugų senjorams

R. Čepšienė tvirtino, kad nemokamos paslaugos teikiamos visiems, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu.

„Kartais tenka stebėti, kai į mūsų kliniką atėjusi močiutė puola ieškoti piniginės: žmonės mano, kad privačioje klinikoje už viską reikia mokėti. Iš tiesų taip nėra – paslaugas apmoka Valstybinės ligonių kasos“, - aiškino direktorė.

Darbo netrūksta visiems specialistams, ypač „dantukų fėjoms“ Daivai Ližaitienei ir Agnei Mockienei bei jų kolegai Arūnui Žiūriui. Čia ne tik taisomi dantys ir atliekamos burnos higienos procedūros, bet ir teikiamos dantų protezavimo paslaugos.

Pensinio amžiaus asmenims, neįgaliesiems ir kai kurioms kitoms socialinėms grupėms dantų protezavimo išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų.

Dar viena gera žinia senjorams: Raudondvario klinikoje atliekami vyresnių žmonių griuvimo rizikos tyrimai naudojant Abili Balance testavimo platformą. R. Čepšienė pastebėjo, kad griuvimas vyresniame amžiuje gali turėti daug neigiamų pasekmių, kartais komplikacijos baigiasi net mirtimi.

Panašūs tyrimai sportininkams padeda nustatyti traumų riziką ir sudaryti individualią treniruočių programą.

Klinikos pacientus konsultuoja patyręs ortopedas traumatologas prof. Rimtautas Gudas, kiti specialistai. Čia netrukus bus pradėti gydyti ir specifiniai sveikatos sutrikimai, tokie kaip žandikaulio strigimas.

Kuria saugią atmosferą

R. Čepšienė tvirtino, kad Raudondvario klinika turi daugiau galimybių, nes priklauso LTHELTH klasteriui, kuris vienija įmones, dirbančias medicinos paslaugų, gydymo ir traumų prevencijos srityse, gaminančias medicinos ir reabilitacijos įrangą, neįgaliųjų technines pagalbos priemones.

Klinika turi licenciją teikti ambulatorines slaugos paslaugas namuose Kauno apskrityje. „Esame sudarę jau ne vieną sutartį teikti šias paslaugas ir kitų, šios licencijos neturinčių ASPĮ pacientams, turime visą įrangą ir profesionalų komandą, taigi esame pasiruošę didinti paslaugų skaičių“, – teigė R. Čepšienė.

Daug dėmesio šioje klinikoje skiriama ir jaunoms šeimoms, ypač vaikams. Ruošiant vaiką darželiui arba mokyklai atliekama medicininė patikra. Iškilus problemoms galima kreiptis ne tik į pediatrą, bet ir į psichologą arba vaikų bei paauglių psichiatrą. Jaunos mamos turi galimybę pasikviesti į namus naujagimių patronažą.

R. Čepšienė pabrėžė, kad klinikoje itin svarbu sukurti jaukią ir saugią atmosferą. Ji pastebėjo, kad per karantiną žmonės tapo labiau pažeidžiami, įbauginti, bet kartu pasiilgę bendravimo. „Dabar, kai žmonijai iškilo pandemijos grėsmė, turime būti vieni kitiems jautresni: palaikyti, padrąsinti, saugoti nuo klaidų. Virusas neišnyks, todėl turime išmokti jį valdyti. Kad tai pavyktų, svarbu susitelkti į vieningą tikslą – apsaugoti save, savo artimą“, - kalbėjo Raudondvario klinikos direktorė.

Susijusios naujienos