Pakaunės mokiniai pasirengę grįžti į klases

Nuo kitos savaitės į mokyklas grįžta pradinukai ir abiturientai. Kauno rajonas mokinių sugrįžimui ruošėsi jau ne vieną savaitę.

Pradinukams ugdymas vyks mišriu būdu, atliekant savanorišką profilaktinį tyrimą. Sutikusiems dalyvauti tyrime, ugdymas vyks kontaktiniu, nesutinkantiems – nuotoliniu būdu.

Mokymasis kontaktiniu (mišriu) būdu gali vykti, jeigu yra tam tikros sąlygos: pakanka erdvių mokinių srautams valdyti ir užtikrinamas saugumas.

Kauno rajone pradinį ugdymą vykdo 24 mokyklos. „Iš 200 klasių mokytis kontaktiniu (mišriu) būdu grįžta 199 ir tik viena klasė mokysis nuotoliniu būdu, nes tėvai nesutiko testuoti savo vaikų. Iš 4154 pradinių klasių mokinių 3635 mokiniai (88 proc.) grįžta mokytis kontaktiniu (mišriu) būdu“, – skaičius vardijo J. Petkevičius.

Profilaktinis tyrimas bus atliekamas greitojo SARS-CoV-2 antigeno testo būdu.

Mokinių testavimas prasidės ketvirtadienį. Vaikai ir švietimo įstaigų darbuotojai bus testuojami kiekvieną pirmadienį ir ketvirtadienį. Savivaldybės skaičiavimais, iki mokslo metų pabaigos testavimui reikės per 40 tūkst. greitųjų antigeno testų.

Kaip informavo J. Petkevičius, į mokyklas grįžtantys abiturientai mokysis irgi mišriu būdu. Pagrindinis vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokinių mokymo proceso organizavimo būdas – kasdienis kontaktinis mokymo proceso organizavimo būdas, kuriuo organizuojama didesnė ugdymo proceso dalis. Nuotoliniu mokymo proceso organizavimo būdu negali būti vykdoma daugiau negu 50 procentų ugdymo procesui skirto laiko. Kauno rajone nuo koronaviruso jau yra paskiepyta 60,8 proc. abiturientų.

Meras Valerijus Makūnas tvirtino, kad savivaldybė į situaciją dėl profilaktinio vaikų testavimo ir jų grįžimo į mokyklas žiūri lanksčiai.

„Nesitestavusių moksleivių priėmimą būtų galima svarstyti tose mokyklose, kurios turi laisvų patalpų su atskirais įėjimais ir vykdomos kitos būtinosios sąlygos. Jų reikia, kad nesusikirstų testuoti ir netestuotų mokinių srautai. Šiems mokiniams atskirose patalpose būtų įjungta kompiuterinė įranga ir transliuojamos pamokos. Jeigu nebus šių sąlygų, netestuoti vaikai į mokyklas nebus priimti. Svarbiausia – užtikrinti mokinių saugumą“, – teigė Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas J. Petkevičius.

Konkretiems atvejams svarstyti gali būti kviečiama mokyklos taryba ir Vaiko gerovės komisija, kurios priims sprendimus.

Susijusios naujienos