Patirties sėmėsi Italijoje
Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos dalyvavimas Erasmus+ KA229 Mokyklų mainų partnerysčių projekte „Kartu prieš kibernetines patyčias“ suteikė progą susipažinti, kaip kitur sprendžiamos kibernetinių patyčių problemos. 8 narių mokyklos mokinių ir mokytojų komanda skrido į Italiją susitikti su partneriais ir tęsti mokomąsias veiklas.
Benevente, miestelyje netoli Neapolio, pasišnekučiavome su italų mokinių tėvais, jie pavaišino itališka vakariene. Mus priėmė taip šiltai, kad pasijutome lyg namuose.
Kitą dieną papusryčiavę nuvykome į mokyklą, kur mūsų laukė daug pristatymų apie kibernetines patyčias. Viena įsimintiniausių buvo mokyklos „Telesi@“ prezentacija, sužinojome apie projektą „Campania bullying stop”, tai suteikė galimybę palyginti savo šalies ir Italijos įstatymus, įvykus nusikaltimui internete.
Vakare vykome į Kazertą – karališkuosius rūmus, kuriuos supa nuostabus sodas.
Kitą dieną mes pristatėme savo mokyklą ir Lietuvą. Italai labai susižavėjo mūsų krašto istorija. Vėliau dalyvavome vaidinime, jį padėjo surengti advokatas, atstovaujantis paaugliams teismuose. Tai didelė patirtis, nes realiai pamatėme, kaip jaučiasi auka ir kokios pasekmės laukia įvykdžius patyčias ar kitą nusikalstamą veiką.
Toliau mūsų veiklos persikėlė į „UniSannio“ universitetą. Ten išklausėme dvi paskaitas apie kibernetines patyčias ir po ilgų aptarimų tęsėme savo dieną Romėnų teatre. Apie jį mums daugiau papasakojo patys italų mokiniai. Tai žavi vieta, nustebinusi savo istorija ir didingumu.
„Strega“ likerio muziejuje turėjome galimybę susipažinti su prieskoniais ir įvairiais senoviniais įrengimais.
Mūsų viešnagei artėjant prie pabaigos, Neapolyje apsilankėme „Nisidoje“ – paauglių perauklėjimo namuose. Inspektorius, kuris nuolat bendrauja su perauklėjamais paaugliais, daug pasakojo apie gyvenimo sąlygas, net turėjome galimybę pabendrauti su vienu iš ten nuolat gyvenančių paauglių.
Praleidus savaitę su moksleiviais iš kitų Europos valstybių, sunku buvo išsiskirti. Tai buvo įspūdinga kelionė ir neužmirštama patirtis. Dabar Italija – mūsų antrieji namai.
Gabija Kleizaitė
Erasmus+ projekto dalyvė
Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinė mokykla
Komentarai (0)