M.Kyguolis: norime, kad įstaigoje pacientai būtų patenkinti teikiamomis paslaugomis, o darbuotojai – darboviete
Nuo rugsėjo 1-osios Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centrui (PSPC) vadovauja Mindaugas Kyguolis. Jis pakeitė ilgametę direktorę Nijolę Kliučienę. „Kauno diena“ pasidomėjo, ką teigiamo įstaigos veikloje mato naujasis jos vadovas ir ką ketina tobulinti.
– Kodėl nusprendėte dalyvauti konkurse Garliavos PSPC direktoriaus vietai užimti? Kiek pretendentų įveikėte?
– Esu gimęs Kauno rajone, esu šio krašto, konkrečiau – Akademijos gyventojas. Džiaugiuosi matydamas teigiamų pokyčių Kauno rajone ir esu labai patenkintas gyvendamas būtent čia. Esu vadybos ir valdysenos profesionalas, turintis nemažai patirties ir viešojo sektoriaus valdymo srityje. Nutariau pabandyti pasidalyti gerąja valdymo praktika ir sveikatos priežiūros įstaigose, kurios veikia gimtajame Kauno rajone. Konkurse dalyvavo trys kandidatai.
– Ar be šių, Garliavos PSPC direktoriaus, turite ir kitų pareigų?
– Šiuo metu esu nepriklausomas valdybos narys ir valdybos pirmininkas akcinėje bendrovėje „Lietuvos paštas“, nepriklausomas valdybos narys ir valdybos pirmininko pavaduotojas Viešųjų investicijų plėtros agentūroje. Esu licencijuotas mediatorius.
– Kas esate pagal išsilavinimą?
– Esu teisės magistras, teisinį išsilavinimą įgijęs Hamburgo ir Vytauto Didžiojo universitetuose. Esu finansų vadybos magistras, vadybinį išsilavinimą įgijęs Kauno technologijos universitete.
– Kokie svarbesni jūsų karjeros etapai?
– Vadovavimo patirtį kaupti pradėjau baigęs magistro studijas Hamburgo universitete nuo 2004 m. įvairiuose bankuose ir finansų institucijose. Pastaruoju metu dirbu kaip nepriklausomas valdybos narys „Lietuvos pašte“ ir Viešųjų investicijų plėtros agentūroje, o 2020–2022 m. buvau valstybės įmonės „Regitra“ nepriklausomas valdybos narys. Iki 2020 m. vadovavau „European Merchant Bank“, kuriame buvau ir šio specializuoto banko administracijos vadovu, ir valdybos pirmininku. Iki 2019 m. vadovavau Kauno miesto savivaldybės Juridinių asmenų valdymo skyriui, buvau atsakingas už kauniečių aptarnavimo centro „Mano Kaunas“ įsteigimą, biudžetinių įstaigų buhalterijos centralizavimą ir kitus projektus.
– Kaip apibūdintumėte savo patirtį sveikatos priežiūros srityje?
– Teko nemažai prisidėti centralizuojant Kauno miesto pirminės sveikatos priežiūros poliklinikas, todėl turiu nemažai patirties organizuojant tokio profilio įstaigų darbą.
– Ar pritariate teiginiui, kad vadovui nebūtina giliai išmanyti šią sritį, kad naudingiau būti puikiu vadybininku ir organizatoriumi?
– Sutinku, kad įstaigos efektyviai veiklai svarbesni yra puikūs vadovo vadybiniai ir organizaciniai gebėjimai nei siauros specializacijos žinios ir patirtis. Natūralu, kad specifinė terminija ir srities reguliavimas reikalauja didesnio įsigilinimo, tačiau kaip teisininkas gebu greitai įsigilinti į sveikatos priežiūros sritį reglamentuojančius norminius aktus.
– Apibūdinkite įstaigą, kuriai neseniai pradėjote vadovauti.
– Spalio 6 d. viešoji įstaiga Garliavos PSPC atšventė 25 metų veiklos jubiliejų. Šiuo metu čia dirba 87 profesionalūs savo srities specialistai, kurie aptarnauja daugiau kaip 10 tūkst. pacientų visose kairiojoje Nemuno pusėje esančiose seniūnijose. Šiuo metu Garliavos PSPC paslaugas teikia Garliavos Roko Šliūpo poliklinikoje, Girionių ambulatorijoje, Piliuonos filiale, Ežerėlio ambulatorijoje ir Kačerginės filiale. Nuo spalio 17 d. planuojame atnaujinti Garliavos Roko Šliūpo poliklinikos Linksmakalnio filialo veiklą ir, tikimės, iki metų pabaigos – Ežerėlio ambulatorijos Zapyškio filialo veiklą.
– Ką Garliavos PSPC veikloje įvertintumėte labai gerai?
– Patyręs ir profesionalus kolektyvas, gera materialinė bazė, motyvuota komanda, platus ir patogus pacientams padalinių skaičius ir veikla augančiame Kauno rajone.
– Ką ketinate keisti ar tobulinti?
– Sakoma, kad tobulėti ribų nėra, todėl geras vadovas visada mato tam tikrų sričių ar procesų, kuriuos galima ir reikia tobulinti. Natūralu, kad ypač daug dėmesio skiriame įstaigos veiklos strategijai kurti, klientų registracijos procesui tobulinti ir paslaugoms plėsti. Įstaiga turi atsinaujinti pagal šiandienos standartus pacientų pritraukimo srityje, orientuojantis į jaunas šeimas ir naujakurius. Norime, kad įstaigoje pacientai būtų patenkinti teikiamomis paslaugomis, o darbuotojai – savo darboviete.
– Kokia, jūsų akimis, turėtų būti ši įstaiga?
– Šiuolaikiška, teikianti kokybiškas paslaugas Kauno rajono gyventojams kuo arčiau jų namų.
Teksto autorius: Vilma Kasperavičienė, „Kauno diena“
Vilmanto Raupelio nuotr.
Šio straipsnio publikuoti be „Kauno dienos“ leidimo negalima
Komentarai (0)