Kurortai kuria dešimtmečio strategiją
Lietuvos kurortų asociacija (LKA) siekia parengti kurortų ir kurortinių teritorijų vystymo priemonių planą, kuris apimtų svarbiausius turizmo infrastruktūros projektus ir jiems reikalingus finansinius išteklius iki 2033 metų. Tai daryti įpareigoja ir šių metų liepos 1 d. įsigaliojęs LR kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymas.
Antradienį Kačerginėje įvyko LKA konferencija, kurioje buvo kalbėta apie turizmo tendencijas, ilgalaikės plėtros tikslus ir sąsajas su Nacionalinės pažangos planu.
Druskininkų meras Ričardas Malinauskas ir Neringos meras Darius Jasaitis pastebėjo, kad turizmo sektorius kuria vis didesnę šalies bendrojo vidaus produkto dalį, kartu apgailestavo, kad šio sektoriaus plėtros nėra tarp Vyriausybės prioritetų.
Po pandemijos išpopuliarėjęs vietinis turizmas toliau auga, tačiau jis vis dar susijęs su sezoniškumu. Renginio dalyviai pabrėžė, kad kuriama infrastruktūra turėtų mažinti priklausomybę nuo sezoniškumo, taip pat svarbu nepamiršti užsienio svečių, kurių vidutinės dienos išlaidos yra beveik dvigubai didesnės, nei vietos turistų (90 ir 47 Eur).
Sparčiai auga medicinos/sveikatingumo turizmas, todėl, konferencijos dalyvių teigimu, planuojama kurortų infrastuktūra ir paslaugos turėtų orientuotis ir į šią sritį.
Net 74 proc. žmonių planuoja keliones pasitelkdami internetą, todėl būtina kurti daugiau mobiliųjų turizmo programėlių, o suteikiant pagalbą turistams pasitelkti dirbtinį intelektą.
Dar viena turizmo tendencija – darbostogos (angl. workation) susijusi su Europoje veikiančia skaitmeninių klajoklių viza, leidžiančia iki vienų metų gyventi ir dirbti užsienio šalyje.
Net 53 proc. žmonių nori keliauti tvariau, beveik 70 proc. keliautojų ieško unikalių potyrių, gamtai draugiško laiko praleidimo būdų.
Kauno rajono meras Valerijus Makūnas kolegoms pasakojo apie Kulautuvos, Kačerginės ir dalies Zapyškio kurortinėje teritorijoje kuriamą turizmo sveikatinimo infrastruktūrą ir paslaugų sektoriaus plėtrą. Vienas naujausių Kauno rajono turizmo infrastruktūros objektų – Kačerginės kraštovaizdžio pažintinis takas. Tarptautiniu mastu dėmesį atkreipė kultūros renginiams pritaikyta sena žemkasė „Nemuno 7“, Antano Sutkaus lauko fotogalerija Zapyškyje, kiti unikalūs krašto objektai. Vieną jų – kultūros renginiams pritaikytą Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią – svečiai turėjo galimybių apžiūrėti.
Nuo 2007 metų veikianti LKA šiuo metu vienija Birštono, Druskininkų, Neringos ir Palangos kurortus bei Anykščių, Ignalinos, Trakų, Zarasų ir Kauno rajono kurortines teritorijas. LKA atstovai dar tikslins planuojamų priemonių planą, kurį ketina pristatyti Ekonomikos ir inovacijų ministerijai.
Komentarai (0)