Komandinis darbas ugdant kalbą ankstyvąjame amžiuje

Balandžio 24 d. Kauno r. Giraitės darželis ir Kauno r. pedagoginė psichologinė tarnyba sukvietė logopedes, specialiąsias pedagoges bei ikimokyklinio ugdymo pedagoges į metodinę dieną „Kalbos ugdymas sensityviuoju ugdymo periodu“. Renginyje dalyvavo gausus būrys specialisčių iš Kauno miesto, Kauno ir Jonavos rajonų.


Viešnios aplankė naujas ir modernias Giraitės darželio erdves, domėjosi veikla grupėse. Logopedė Lina Paškevičienė pristatė vaikų kalbos ugdymo ankstyvame amžiuje metodus organizuojant grupines logopedines pratybas 3-4 m. amžiaus vaikams. Darželis dalyvauja ilgalaikiame tarptautiniame projekte „Vaiko kelias į gražią kalbą“. Į šį projektą įsijungė ir grupių auklėtojos, kurios pasidalino patirtimi. Pedagogės kalbėjo apie vaikų iki 4 m. amžiaus kalbos ugdymą, lavinant mažųjų manualinius įgūdžius (G. Ramanauskienė), į veiklą integruojant smulkiosios motorikos lavinimą (R. Jašinauskienė), kūrybiškai panaudojant pasakas (B. Paužienė), naudojant M. Montessori metodo priemones (R. Zopelienė).


Projekto „Vaiko kelias į gražią kalbą“ patirtimi savo įstaigoje dalinosi Kauno r. Noreikiškių darželio „Ąžuolėlis“ logopedės L. Dirsė ir J. Skrodenienė. Apie edukacinių erdvių priešmokyklinio ugdymo grupėje kūrimą supažindino Kauno r. Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos specialioji pedagogė, logopedė V. Miškinienė ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė S. Minkuvienė.


Renginyje buvo pristatytos Kristinos Stankutės – Matės, logopedės ir specialiosios pedagogės iš Klaipėdos, naujos specialiosios mokomosios priemonės. M. Lukšienės premijos laureatė supažindino renginio dalyves su mokomųjų priemonių gamybos ir leidybos galimybėmis, paskatino koleges kurti ir realizuoti savo mintis bei idėjas, leidžiant naujas ugdymo priemones vaikų ugdymui.



Kauno r. Giraitės darželio logopedė Lina Paškevičienė

 

Susijusios naujienos