Kazachstanas prisistato fotografijose

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Valdo Adamkaus bibliotekoje galima apžiūrėti Kazachstano fotografijų parodą, kurioje pristatoma šios šalies gamta, žmonės, kultūra, pasiekimai.

Šią parodą universitetas surengė kartu su Kazachstano Respublikos ambasada Lietuvoje. Gruodžio 16 d. kazachai švęs savo valstybės nepriklausomybės 30-metį, todėl ekspozicijoje daug vietos skiriama ilgamečiam Kazachstano prezidentui Narsultanui Nazarbajevui, taip pat pabrėžiami besiplėtojantys ryšiai su Lietuva.

Nuotraukose – buvusių Lietuvos prezidentų Algirdo Brazausko, Valdo Adamkaus ir Dalios Grybauskaitės susitikimai su Kazachstano vadovu, naujosios sostinės Narsultano vaizdai, meno kolektyvai, akimis neaprėpiamos stepės, kalnai, ežerai.

Parodą pristatęs Kazachstano Respublikos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Viktoras Temirbayevas pabrėžė, kad Lietuva ir Kazachstanas galėtų tapti svarbiais ekonominiais tiltais tarp Rytų ir Vakarų. „Mūsų šalyje yra daug gamtinių išteklių, turime išvystytą žemės ūkį, norime stiprinti perdirbimo pramonę, todėl sudarome išskirtines sąlygas investuotojams“, – tvirtino ambasadorius.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas dėkojo V. Temirbayevui už dėmesį Kauno rajonui, kuriame ambasadorius lankėsi jau du kartus. V. Temirbayevas pažadėjo merui kitąmet Raudondvario dvare pristatyti aukščiausio lygio Kazachstano meno kolektyvą.

Parodos atidaryme dalyvavo VDU rektorius Juozas Augutis ir LSMU rektorius Rimantas Benetis, būrelis šiuose universitetuose besimokančių kazachų.

Kazachstano Respublikos Garbės konsulas Kauno regionui Albertas Milinis juokavo, kad R. Benečio santykiai su kazachais ypač artimi, nes jis čiupinėja jų širdis – šioje šalyje profesorius yra atlikęs kelis šimtus kardiochirurgijos operacijų.

Kazachstano žemėje glūdi beveik visa Mendelejevo cheminių elementų lentelė. Čia yra didelių naftos, alavo, chromo, geležies, vario, titano, cirkonio, aukso, cinko, urano išteklių. Kasyba yra pagrindinė šalies ūkio šaka.

Kazachstano privalumas – šalia esančios milžiniškos rinkos: Rusija, Kinija, Pietų Azija.

Turistus vilioja vieni gražiausių pasaulyje Tian Šanio kalnai, laukinių upių slėniai, egzotiškos Kaspijos jūros pakrantės.

Devintos pagal plotą pasaulio valstybės strateginę, ekonominę ir politinę reikšmę supranta tiek kaimynės Rusija ir Kinija, tiek Europa ir JAV, siekiančios su šia šalimi glaudesnės partnerystės. Pasienyje su Kinija veikia laisvoji ekonominė zona, į kurią V. Temirbayevas kviečia ir Lietuvos verslininkus.

Susijusios naujienos