Kauno rajono verslo bendruomenė per 10 metų išaugo dvigubai

Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje ketvirtadienį buvo apdovanota 11 sėkmingiausiai 2024-aisiais dirbusių Pakaunės įmonių ir paskelbti konkurso „Sukurta Kauno rajone“ laureatai.

Apdovanojimus teikęs meras Valerijus Makūnas pastebėjo, kad prieš 10 metų Kauno rajone veikė 2 508 verslo subjektai, o šiandien jų skaičius pasiekė 5 281. Pagal gyvenimo kokybės indeksą Kauno rajonas patenka tarp penkių geriausių savivaldybių, o pagal vidutinį darbo užmokestį nusileidžia tik Vilniui ir Kaunui. Dar viena gera žinia: Kaunas ir Kauno rajonas investicijų dydžiu aplenkė Rygos regioną ir beveik pasivijo Taliną.

„Visa tai yra jūsų nuoseklaus ir kryptingo darbo rezultatas. Esate svarbūs visi, kuriantys pridėtinę vertę mūsų kraštui – tiek didelės bendrovės, tiek vidutinės ir mažos įmonės. Kai jūs dirbate gerai, mums irgi lengviau spręsti problemas,“ – dėkojo verslininkams meras.

Už indėlį į biudžetą apdovanota UAB „Hegelmann Transporte“. Tai tarptautinio transporto ir logistikos lyderė, siūlanti inovatyvias paslaugas krovinių gabenimo srityje. Nuolat investuodama į transporto parką ir skaitmeninius sprendimus, „Hegelmann Transporte“ ne tik optimizuoja logistikos procesus, bet ir generuoja reikšmingas biudžeto pajamas per mokesčius. 2024 m. I-III ketv. sumokėjo 5,943 mln. Eur GPM (49 vieta Lietuvoje).

Už investicijas Kauno rajone apdovanojimas įteiktas AB „Lietuvos oro uostai“ generaliniam direktoriui Simonui Bartkui. Kauno oro uostas yra antras didžiausias civilinis oro uostas Lietuvoje po Vilniaus ir ketvirtas didžiausias Baltijos šalyse. Pagrindinę Kauno oro uosto veiklą sudaro žemų sąnaudų aviakompanijos, orlaivių remonto ir priežiūros įmonės bei oro linijų bendrovės, gabenančios krovinius. AB „Lietuvos oro uostai“ aktyviai prisideda prie Kauno regiono ekonominės raidos, plėsdama Karmėlavoje įsikūrusio oro uosto infrastruktūrą – 17,7 mln. Eur (be PVM) vertės projektas įgyvendinamas Lietuvos oro uosto lėšomis. Įmonės modernizuota infrastruktūra leidžia aptarnauti daugiau keleivių bei krovinių, prisidėti prie darbo vietų kūrimo ir regiono konkurencingumo stiprinimo.

Už sėkmingą verslo plėtrą apdovanota jau du dešimtmečius konditerijos gaminius gaminanti UAB „Bijola“. Per 100 rūšių tortų, pyragų, pyragaičių ir kitokių skanėstų kepančios įmonės išskirtinumas – aukšta kokybė ir puikus skonis. „Bijola“ cukrainės ir parduotuvės veikia Kauno rajone, Kaune ir Vilniuje. Ateities planuose – kavinės įrengimas Garliavoje. Pasak Garliavos seniūnės Nijolės Tarvydienės, „Bijola“ noriai ir dosniai paremia visus seniūnijos organizuojamus renginius.

Už inovatyvius sprendimus įvertinta ir UAB „Agrodronas“ – modernių technologijų diegimo lyderis žemės ūkyje srityje. Naudodama dronus ir pažangius analizės metodus, įmonė padeda ūkininkams efektyviau valdyti laukus, sumažinti sąnaudas ir padidinti derlingumą. „Agrodronas“ taip pat skatina tvarią žemdirbystę, integruodama sprendimus, kurie mažina aplinkos poveikį ir užtikrina ilgalaikį žemės ūkio sektoriaus gyvybingumą.

Už darbo vietų kūrimą apdovanojimas skirtas UAB „Gintarinė vaistinė“ – vienam didžiausių vaistinių tinklų Lietuvoje. Įmonė siūlo platų vaistų, sveikatos priežiūros ir grožio prekių asortimentą, ypatingą dėmesį skirdama klientų poreikiams, darbuotojų kvalifikacijai ir tinklo plėtrai. „Gintarinė vaistinė“ šalyje sukūrė beveik tūkstantį darbo vietų (967 apdrausti darbuotojai) ir užtikrino jiems konkurencingus atlyginimus. 2024 m. spalio mėn. duomenimis, vidutinis darbo užmokestis įmonėje siekė 2541,54 Eur.

Už draugiškus aplinkai sprendimus įvertinta UAB „Senerity IN“. Akademijoje registruota statybų įmonė  naudodama lietuviškas žaliavas stato ekologiškus namelius. Aukščiausios kokybės medžiagos, gamyba naudojant mažiau medžiagų, dėl ko lieka mažiau statybinių atliekų, grunto saugojimas, nes nereikia statyti betoninių pamatų – visa tai daro įmonės veiklą draugiška aplinkai.

Už išskirtinę kokybę apdovanojimas skirtas UAB „Brolis Timber“. Įmonė kuria aukštos kokybės medienos gaminius, kurie pasižymi ilgaamžiškumu ir estetišku dizainu. „Brolis Timber“ gamina medienos apdailą fasadams, terasoms, aplinkai, vidaus bei pirčių apdailai.

Už turizmo skatinimą įvertinimo sulaukė kaimo turizmo sodyba „Miško gryčia“. Pernai į Vilkijos apylinkių seniūnijoje, miškų apsuptyje esančią sodybą atsikėlusi Editos ir Šarūno šeima pasiryžo puoselėti senąsias kaimo tradicijas. Sutuoktiniai rengia edukacijas moksleiviams, kolektyvams, turistų grupėms, taip pat organizuoja šeimų šventes, moko, kaip iškepti švilpikus, bulvines bandas, šventinį pyragą ar ištroškinti gaidį.

Socialiai atsakingo verslo apdovanojimas įteiktas UAB „Hoptransa“. Tai viena pirmaujančių logistikos įmonių Lietuvoje, kuri ne tik rūpinasi verslo plėtra, bet ir aktyviai dalyvauja socialinėse iniciatyvose. „Hoptransa“ – ilgametė Kauno rajono moterų ir vyrų krepšinio, sporto renginių rėmėja. Anksčiau finansiškai rėmė Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ moterų komandą, dabar – vyrų 3x3 komandą „Raudondvaris Hoptrans“.

2017 m. įkurta UAB „Čekiškės ūkis“ pelnė Šeimos verslo nominaciją. Ūkio pagrindinė veikla – tradicinių rūkytų ir sūdytų mėsos gaminių gamyba naudojant senovinius receptus. Įmonė yra sertifikuota tautinio paveldo produktų gamintoja, siūlanti 18 skirtingų rūšių gaminių, įskaitant rūkytą nugarinę, kumpį, lašinius ir įvairias dešras. „Čekiškės ūkis“ pabrėžia šeimos verslo vertybes, perduodamas tradicijas ir meistriškumą iš kartos į kartą, taip prisidėdamas prie Lietuvos kulinarijos paveldo puoselėjimo. 2024 m. parodoje „Rinkis prekę Lietuvišką 2024“ apdovanota dviem medaliais: aukso medaliu už šalto rūkymo nugarinę be odos ir sidabro medaliu už lašinių česnakinę užtepėlę.

Moters versle nominaciją pelnė 15 metų grožio industrijoje dirbanti Justė Pinkevičienė. Tai – lietuviškos kosmetikos kūrėja, kosmetikos fabriko „Cosmoway“ bendraturtė, Lietuvos kosmetikos ir buitinės chemijos gamintojų asociacijos „Likochema“ valdybos narė, grožio knygos-užrašinės „Disciplina“ sumanytoja, mama. J. Pinkevičienė yra įkvepiantis pavyzdys moterims versle. Jos vadovaujama įmonė sparčiai auga, o pati Justė žinoma kaip energinga, kūrybinga ir inovatyvi verslininkė, kuri skatina lyčių lygybę ir profesionalumą verslo aplinkoje.

Iškilmingoje ceremonijoje taip pat buvo apdovanoti konkurso „Sukurta Kauno rajone“ laureatai. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų kartu su Kauno rajono savivaldybe dešimtą kartą organizuotame konkurse komisija produktus ir paslaugas vertino pagal kokybiškumo, inovatyvumo, ekologiškumo kriterijus ir išrinko tris laimėtojus:

  • UAB „SIMO LT“ už produktą SIMO.io – vieningą išmaniųjų namų sistemą.
  • UAB „Aurora group“ už interaktyvią knygą „Vaikystės dalykėliai“.
  • UAB „Akvatera LT“ už „Tauro Pro Line Ultra Natural Care 6IN1 Pure Mist“ daugiafunkcinę priemonę kasdienei augintinio kūno priežiūrai.

Specialusis prizas atiteko UAB „Aconitum“ už maisto papildą „Inolab Jeunesse NMN / SPN“.

Susijusios naujienos