Kauno rajono ūkininkų gretose – ir pasaulio čempionas

Tradicinio Kauno rajono ūkininkų sąjungos (KRŪS) renginio „Metų ūkis 2022“ dalyviai šiemet rinkosi Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje, kur susirinko daugiau kaip 130 šios organizacijos narių, verslo partneriai, valdžios ir žiniasklaidos atstovai.

„Nuo neatmenamų laikų esate didžiausia mūsų bendruomenės atrama, be kurios neįsivaizduojame ateities. Jūsų dėka mūsų kraštas tampa gražesnis ir turtingesnis. O labiausiai džiaugiuosi, kad matote esantį šalia, rūpinatės ne tik savo, bet ir kitų gerove“, – už socialinį jautrumą ūkininkams dėkojo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Gėlėmis ir plojimais buvo pasitikta ilgametė Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Genutė Staliūnienė, kuri daug metų telkė žemdirbius, atstovavo jų interesams, kūrė tradicijas.

Naujasis KRŪS pirmininkas Mindaugas Maciulevičius pasidžiaugė, kad kaime daugėja jaunųjų ūkininkų skaičius, o žemės ūkis darosi vis modernesnis, jame plačiai naudojami robotai, dronai, kitos šiuolaikinės technologijos, ir daugelis šių naujovių pirmiausiai atsiranda Kauno rajone.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius pastebėjo, kad Kauno rajono savivaldybė žemdirbiams rodo išskirtinį dėmesį, kurio jis dažnai pasigenda kitose savivaldybėse.

Aidint fanfaroms buvo paskelbti konkurso „Metų ūkis 2022“ laureatai. Pirmoji vieta atiteko Vandžiogalos seniūnijoje ūkininkaujantiems Jonatai ir Tomui Raudoniams. Šeima turi 340 ha ūkį, kuriame augina rapsus, kvietrugius, kviečius ir žirnius. Vieno hektaro plote vystoma gėlininkystė ir daržininkystė, dar vienas hektaras skirtas graikiniams riešutmedžiams. Ūkininkai turi ir papildomą verslą – atnaujina metalo gaminius.

Antrosios vietos laimėtojais tapo Kuro kaime (Zapyškio sen.) gyvenantys Laimas ir Alina Šileikai. Sutuoktiniai augina grūdines kultūras, mėsines avis, gamina biokurą. Šiemet modernizavo ūkį: pastatė grūdų saugyklą, įsigijo grūdų valomąją ir džiovyklą.

Laimas ir Alina rūpinasi ne tik savo, bet ir bendruomenės gerove, padeda kaimynams, seniūnijai. Su bendraminčiais sutvarkė senąsias Kuro ir Braziūkų kapines. Šiemet daug pastangų įdėta organizuojant Braziūkų Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčios remontą.

Liudviko ir Gerdos Abraičių ūkis įsikūręs šalia Ežerėlio durpyno, todėl čia geros sąlygos auginti šilauoges, kurios užima 7 ha sklypą. Vieno hektaro plote auga gervuogės. Palikta vietos ir daržovėms. „Stengiamės tobulėti, todėl dalyvaujame mokymuose, parodose. Patirties semiamės iš Lietuvos, Lenkijos, JAV šilauogių augintojų“, – pasakojo L. Abraitis. Ūkis nuolat modernizuojamas. Už pastangas gerinant užaugintos produkcijos kokybę, Abraičiai įvertinti trečiosios vietos prizu.

Geriausio jaunojo ūkininko titulas atiteko Vilkijos apylinkėse ūkininkaujančiam Nojui Steponaičiui.

Už olimpinį ūkio startą pagerbtas disko metikas Andrius Gudžius, kartu su žmona Dovile Vilkijos apylinkių seniūnijoje auginantys braškes, šilauoges. Garsus sportininkas sakė, kad ši veikla jam teikia malonumą.

Čekiškietis Danas Laurinavičius apdovanotas už kooperacijos idėjų vystymą. Vandžiogaloje ūkininkaujantis Nikolajus Dubnikovas – už aktyvų trumposios maisto grandinės plėtojimą nuo lauko iki stalo. Dubnikovų ūkis visoje šalyje garsėja mėsiniais galvijais.

Alšėnų seniūnijos gyventojams Alicijai ir Algiui Zokaičiams dėkota už inovatyvios daržininkystės puoselėjimą. Lapių seniūnijos gyventojams Danguolei ir Rimantui Mažeikams – už pažangią sodininkystę.

Specialus mero Valerijaus Makūno prizas „Už meilę žemei“ įteiktas Garliavos apylinkių seniūnijos ūkininkui Jonui Jančorui.

Padėkos žodžius ūkininkams tarė ir savo prizus teikė ūkininkų verslo partneriai, „Ūkininko patarėjo“ žiniasklaidos grupės vadovas Vytenis Neverdauskas, kiti svečiai.

Kauno rajone yra registruoti 2 394 ūkininkai, iš jų 1 397 užsiima augalininkyste, 241 specializuojasi gyvulininkystėje, 714 mišriu ūkininkavimu. Auga jaunųjų ūkininkų (iki 40 m.) skaičius. Lyginant su 2020 m. jų padaugėjo 52, iš viso 2022 metų pabaigoje jų buvo 474.

Susijusios naujienos