Kauno rajonas ir toliau rems Vakarų pasaulio lietuvybės židinį

Hiutenfelde (Vokietija) įsikūrusios vienintelės Vakarų pasaulyje lietuviškos Vasario 16-osios gimnazijos direktorė Rasa Weiß trečiadienį apsilankė Kauno rajono mero Valerijaus Makūno kabinete ir aptarė tolesnio bendradarbiavimo galimybes.

Daugiausiai kalbėta apie gimnazijos parko suolelių atnaujinimą, apsikeitimą moksleivių delegacijomis, edukacines programas.

Kauno rajono savivaldybė jau daug metų bendradarbiauja su Vokietijos Bergštrasės apskritimi ir įvairiais būdais remia Renhofo pilyje įsikūrusią lietuvišką gimnaziją. Iki šiol tai buvo daugiausiai mokymo priemonės, skirtos lietuvių kalbos ir literatūros kabinetui: interaktyvioji lenta, lazerinis spausdintuvas, žemėlapiai, knygos, lietuvių rašytojų portretai, elektroninės laikmenos.

Kauno rajono savivaldybė yra prisidėjusi ir prie mokyklos parko tvarkymo. Vis dėlto jame esantys mediniai suoleliai nuo laiko ir drėgmės baigia sunykti, todėl V. Makūnas susisiekė su žinomu medžio skulptoriumi Raimondu Uždraviu ir paprašė padėti gimnazijai. Menininkas sutiko surengti medžio drožėjų plenerą, kurio darbai papuoš mokyklos aplinką.

Šiemet Vasario 16-osios gimnazijos vairą perėmusi R. Weiß pasakojo, kad mokykla išlaiko stabilų, maždaug 200 moksleivių skaičių. „Migracija vyksta dviem kryptimis: vieni vaikai atvyksta, kiti grįžta į Lietuvą“, – tvirtino direktorė. Lietuviškai gimnazijai dėmesį rodo vietos valdžia: Bergštrasės meras, Heseno žemės švietimo ministras. Tačiau ši gimnazija yra privati ugdymo įstaiga, išlaikoma rėmėjų lėšomis, jai stinga patalpų, slegia kiti buities rūpesčiai.

V.Makūnas aptarė galimybes įrengti menų kabinetą, taip pat kalbėta apie apsikeitimą moksleivių delegacijomis. „Turime įdomių edukacinių programų, susijusių su lietuviškais papročiais, duonos kepimu, senaisiais amatais, tikiu, kad užsienyje gyvenantiems vaikams tai būtų įdomu ir prasminga“, – tvirtino praeityje daug metų švietimo srityje dirbęs politikas.

Vasario 16-osios gimnazija Hiutenfelde veikia nuo 1951 metų. Ilgainiui ji tapo visos Vakarų Europos lietuvybės židiniu. Rennhofo pilyje įsikūrusi gimnazijos biblioteka, muzikos klasė, koplyčia, fotogalerija, Vokietijos lietuvių bendruomenės ir Vokietijos lietuvių jaunimo sąjungos būstinės, Lietuvių kultūros institutas, Europos lietuvių kultūros centras. Vasario 16-osios gimnazija – dvikalbė mokykla, kuriai suteiktas valstybės pripažintos privačios gimnazijos statusas. Lietuvių kilmės mokinių gretas kasmet papildo ir vokiečiai moksleiviai, o brandos atestatas atveria absolventams kelius į pasaulio universitetus.

Susijusios naujienos