Karantinas padidino Kačerginės patrauklumą
Karantinas tapo naujuoju Kačerginės kultūros lauko dalyviu. Vienas iš mažosios kultūros sostinės tikslų buvo ir liko didinti žaliojo pušynų kultūros lopšio – Kačerginės žinomumą. Šiam tikslui karantinas pasitarnavo 100 proc. Tiesa, kai kuriuos suplanuotus renginius mažajai kultūros sostinei teko šiek tiek koreguoti arba nukelti į vėlesnį laiką.
Masinis bėgimas tapo individualus
„Kačerginė tapo karantinuoto pasaulio svajonių langu. Ne tik langu, bet ir durimis. Kauniečiai ir tolimesnių vietovių gyventojai dviračiais ir automobiliais pliūptelėjo į istorinio kurorto erdves. Ir nenusivylė. Atvirkščiai – kurortinės teritorijos statusą turinti Kačerginė daugeliui tapo atradimu. Apie tai liudija ir mažosios kultūros sostinės organizuojamo ir iki birželio 8 d. vykusios individualaus bėgimo „Kačerginė 2020" dalyvių atsiliepimai“, – šypsojosi Kačerginės daugiafunkcio centro kultūrinio darbo organizatorė Lina Sinkevičienė.
Kadangi nebuvo aišku, kada bus atnaujintas leidimas rengti masinius renginius, Kauno rajono sporto organizatorių komanda bėgikus pakvietė individualiai išbandyti numatytą trasą – nubėgti 5 km distanciją ir naudojantis išmaniosiomis programėlėmis užfiksuoti savo bėgimą. Karantino sąlygoms pritaikytas renginys organizatorius nustebino dalyvių gausa.
Gegužės mėnesį turėjusio vykti tradicinio tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2020“ datą organizatoriai perkėlė į liepos pabaigą–rugpjūčio pradžią. Brandi šių metų Kačerginės Poezijos žydėjimo šventė vyks rugpjūčio 2 d. V.Mykolaičio-Putino skulptūrinių suolelių parke.
Sugužėjo lėlės
Simboliškai birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Kačerginės daugiafunkciame centre duris atvėrė unikali lėlių paroda iš Valerijos ir Stasio Ratkevičių muziejaus fondų. Kaip ir daugelis garsių Lietuvos menininkų, legendiniai teatro įkūrėjai Ratkevičiai, vasaras leisdami Kačerginės viloje, sėmėsi dvasingos gamtos ramybės, augino kūrybinius sparnus. Parodoje tarp šešis dešimtmečius kauptų muziejaus eksponatų galima pamatyti 1958 m. lėles iš pirmojo Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklio „Stebuklingas Aladino žibintas“ ir „Eglės žalčių karalienės“ (1968 m.), atnešusios Lietuvai neregėtą tarptautinę šlovę.
Nuo birželio 10 iki 23 d. skelbiamas fotokonkursas „Dama su skrybėlaite“, taip pat – trumpų kurorto Joninių nakties reportažų konkursas „Savame kieme ir tvoros žydi“. „Reportažus ir nugalėtojus skelbsime specialiai sukurtoje ir jau pusę metų veikiančioje mūsų bendruomenės feisbuko paskyroje „Kačerginė – mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2020“, – patikino L. Sinkevičienė.
Jau ruošiasi Joninėms
Kačerginės daugiafunkcio centro kultūrinio darbo organizatorė pabrėžė: Kačerginė jau neįsivaizduojama be kurorto gegužinių, muzikinių liepos vakarų. „Birželio 23-ioji šiemet kitokia, bet kupina bendruomenės iniciatyvų ir svaigios romantikos. Vis dar vengdami gausiai būriuotis, pakviesime visus atvykti prie Nemuno ir plukdyti šviečiančius paparčio žiedus, nešančius geriausius linkėjimus kaimynams. Tradicinėmis kurorto skrybėlaitėmis pasipuošusios damos galės pasivažinėti istoriniais automobiliais. Kaip ir kasmet, Joninių išvakarėse surengsime vainikų pynimo edukaciją. Ši tradicija Kačerginėje sena kaip pasaulis, kai ant kiekvieno Jono ar Janinos kiemo vartelių buvo kabinamas su meile nupintas vainikas – ilgo ir laimingo gyvenimo simbolis. Kiekvienas miestelio kiemas sulauks Kurorto laiškų su gundančiais siurprizais“, – kultūriniais planais dalijosi pašnekovė.
Muzikiniai liepos vakarai po atviru dangumi startuos liepos 11-ąją. Jie bus kupini saulėlydžių romantikos, žemės gaivos ir saulės šilumos. Kiekvienas šeštadienio koncertas nusidažys skirtinga vakaro spalva.
„Mūsų draugai „Kaunas 2022“ jau ieško Kačerginės erdvių scenos menų festivalio „Con Tempo“ pasirodymams, kurie vyks rugpjūčio mėnesį. O štai menininko Roberto Margo puoselėtas šiuolaikinio cirko spektaklis jau nukeltas į kitus metus. Bendradarbiaudami su mūsų tarptautinių plenerų dalyviais ukrainiečiais ir latviais, viliamės, kad pavyks drauge įgyvendinti šių metų plenerą „Pradžia – žvejų kaimelis“. Į meninę kelionę po plačią ir didelę Nemuno erdvę, prisimenant senuosius laivus, tinklus, žvejų istorijas pakviesime visą bendruomenę. Rugpjūtį startuos vakaro lauko „Kinas Grįžulo ratuos“, – pasakojo L. Sinkevičienė.
Komentarai (0)