Raudondvario pilyje – raudonas kilimas čempionams

Antradienio popietę į Raudondvario dvaro pilies Raudonąją menę rinkosi irkluotojai, kurie ant senovinio stalelio klojo savo vertingiausius trofėjus – Pasaulio, Europos, Lietuvos čempionų arba prizininkų medalius.

Į susitikimą su Kauno rajono savivaldybės vadovais atvyko vienuolika sportininkų. Visi jie vienaip ar kitaip susiję su Pakaunės kraštu.

„Kauno rajone yra daug talentingų rankininkų, futbolininkų, lengvaatlečių, šaulių, šokėjų, dziudo imtynininkų, tačiau irkluotojų laimėjimai ypatingi. Žiūrint į jus mane apima neapsakomas pasididžiavimo jausmas“, – kalbėjo meras Valerijus Makūnas, dėkodamas ne tik sportininkams, bet ir juos atlydėjusiems tėvams, treneriams.

Ryškiausiai tarp kitų sporto žvaigždžių spindėjo Giedrė Rakauskaitė – šių metų Tokijo Paralimpinių žaidynių nugalėtoja, 2017 ir 2019 m. Pasaulio čempionė.

Irklavimo varžybose aukso medalį pavienių mišrių keturviečių įgulų su vairininku lenktynėse Giedrė pelnė su Didžiosios Britanijos komanda, tačiau jos sportinis kelias prasidėjo Pakaunėje.

Kauno r. sporto mokyklos mokytojas, Lietuvos nusipelnęs treneris Antanas Lavickas puikių fizinių duomenų, 184 cm ūgio Giedrę 2005 metais pastebėjo lengvosios atletikos treniruotėse ir pakvietė lankyti irklavimą.

Jaunoji sportininkė teikė gražių vilčių. Tačiau prabėgus beveik metams, su tėčiu važiuodama į kolektyvinį sodą, pateko į avariją. ”Pamačiau savo auklėtinę palatoje ir ašaros pasipylė iš akių, nes tokio siaubingo vaizdo nebuvau matęs. O Giedrė šypsojosi ir mane ramino“, – prisiminė treneris.

Nepalūžusi mergina pamažu grįžo į sportą ir net lenktyniaudavo su vaikinais, vėliau išvyko studijuoti į Jungtinę Karalystę. Čia treniravosi ir su sveikais irkluotojais, ir su neįgaliaisiais.

Renginio vedėjos paklausta, ko reikia, kad taptum čempione, G. Rakauskaitė atsakė: „Pirmiausiai nereikia verkti ir sėdėti sudėjus rankas“.

Ne mažiau charizmatiški ir Lapėse gyvenantys broliai Stankūnai. Vyriausias iš jų Povilas – ne tik Lietuvos čempionas, bet ir 2019 m. Pasaulio jaunimo vicečempionas, Europos jaunimo bronzos medalio laimėtojas (dvivietėje be vairininko).

Dvyniai Dovydas ir Domantas irgi turi svarių titulų, yra Europos jaunimo bronzos medalių laimėtojai ir Pasaulio jaunimo vicečempionai (dvivietėje be vairininko), Lietuvos čempionai.

Dovilė Rimkutė 2019 m. iškovojo du svarbius titulus: Europos jaunių čempionato bronzos medalį ir Europos jaunių aukso medalį (porinėje dvivietėje). 1921 m. – Europos jaunimo bronzos medalį.

Justas Kuskevičius 2020 m. Europos jaunimo uždarų patalpų čempionate pelnė sidabro medalį.

Gustės Vaškevičiūtės trofėjų kraitis: atviro Šiaurės šalių žiemos irklavimo čempionato nugalėtoja, Lietuvos jaunių čempionė ir 2021 m. Lietuvos suaugusiųjų vicečempionė (vienvietėje); šiemet Pasaulio uždarų patalpų čempionate užėmė šeštą vietą.

Ieva Marinčiūtė Pasaulio uždarų patalpų čempionate irgi užėmė šeštą vietą, o atvirame Šiaurės šalių žiemos čempionate – trečią vietą.

Augustė Šablinskaitė – 2021 m. atviro Šiaurės šalių žiemos čempionato nugalėtoja, 2021 m. Lietuvos jaunučių, jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų čempionatų visų spalvų medalių laimėtoja.

Titas Kazokaitis – 2021 m. Lietuvos čempionato sidabro ir bronzos medalių laimėtojas, Lietuvos jaunių čempionas. Titas Mašanauskas – 2021 m. Lietuvos čempionas, Europos jaunimo čempionato 11-os vietos laimėtojas.

Meras V. Makūnas dėkojo sportininkams už Kauno rajono vardo garsinimą, taip pat spaudė rankas Editai ir Antanui Lavickams, išugdžiusiems ne vieną čempionų kartą.

Susijusios naujienos