Geltona spalva signalizuoja: būtina išlikti budriems

Praėjusį  penktadienį savivaldybes suskirsčius į tris zonas, pakaunė pateko į geltoną. Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius ir Ekstremalios situacijos operacijos valdymo centro vadovas Šarūnas Šukevičius tvirtino: imamasi visų priemonių, kad Kauno rajonas nebūtų nuspalvintas raudonai ir jam taikomi griežti ribojimai.

Geltona spalva šalies pandemijos žemėlapyje reiškia, kad savivaldybės teritorijoje sergamumas COVID-19 yra mažiau nei 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 dienų ir teigiamų tyrimų dalis – 4 ar daugiau proc. arba sergamumas yra nuo 25 iki 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 dienų ir teigiamų tyrimų dalis – mažiau nei 4 procentai. Spalio 23 dienos sergamumo rodiklis Kauno rajono savivaldybėje buvo 150,4. 

„Susirgimų skaičius didėja, esame susirūpinę ir dedame visas pastangas, kad situacija kuo mažiau blogėtų“, – patikino Š. Šukevičius.

Užgesinus – įsižiebia kitur

Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius pasidžiaugė, kad pavyko užgesinti židinuką Zapyškio seniūnijoje, tačiau Covid-19 atsitiktinai diagnozuota dviem Vilkijos PSPC darbuotojams.  Nedelsiant buvo imtasi visų reikalingų infekcijos valdymo ir ligos platinimo priemonių, atlikti testai visiems įstaigos darbuotojams bei pacientams ir nustatyta, kad sergančiųjų yra daugiau. „Perskirsčius žmogiškuosius resursus, Vilkijos PSPC užtikrina nenutrūkstamą veiklą ir paslaugų tiekimą“, – teigė Kauno rajono savivaldybės gydytoja Milda Labašauskaitė.

Atsižvelgdama į susidariusią situaciją, savivaldybės gydytoja ragino atsisakyti asmeninių švenčių, religinių apeigų, kolektyvų ekskursijų, vengti būriavimosi darbovietėse ir viešose vietose, laikytis užkrečiamųjų ligų plitimą mažinančių priemonių.

Prisideda pareigų

Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius ir Ekstremalios situacijos operacijos valdymo centro vadovas vardijo: nuo šios – spalio 26 dienos – pakaunėje atšaukiami visi planuoti renginiai. Seniūnijos įpareigotos aptarnauti gyventojus taikant vieno langelio principą, o savivaldybės administracija taiko brigadinį metodą: viena dalis dirba vietoje, kita – nuotoliniu būdu. „Kol kas iš gyventojų nesulaukėme nusiskundimų, visos paslaugos teikiamos“, – teigė Š.Šukevičius.

Vyriausybės sprendimu pakeistas kavinių, barų, naktinių klubų darbo laikas. Jie galės dirbti nuo 7 iki 24 valandos. Norint išvardintose vietose lankytis, teks registruotis. Premjeras Saulius Skvernelis pabrėžė, kad užtikrinti šių reikalavimų laikymąsi privalės paslaugų teikėjas, o kontroliuoti – atitinkami savivaldybių padaliniai ir policija. „Šią funkciją vykdys savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius.

Ugdymo įstaigose padėtis gera

Rajono ugdymo įstaigose situacija spalio 22 dieną buvo pakankamai gera, jokių didelių ligos židinių neužfiksuota. Iš viso tą dieną sirgo 5 moksleiviai ir 8 darbuotojai. 4 klasės, kuriose mokosi sergantys vaikai, buvo izoliacijoje ir mokėsi nuotoliniu būdu.

Po rudens atostogų pakaunėje, kaip ir visoje Lietuvoje, 5-12 klasių moksleiviai į mokyklas negrįš – savaitę mokysis nuotoliniu būdu. Ikimokyklinukai, priešmokyklinukai, pradinukai turės kontaktines ugdymo valandas. Jeigu situacija po lapkričio 9 dienos dėl koronaviruso nebus blogesnė, mokyklos vėl dirbs įprastu režimu.

Nuolat profilaktiškai tikrinami

Vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, gydymo įstaigų darbuotojams ir pacientams yra nuolat atliekami profilaktiniai laboratoriniai tyrimai COVID-19 ligai diagnozuoti. Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai, pasak direktorės Nelitos Gudžiūnaitės-Bybartienės, testuojami pagal labai griežtą grafiką, 2 kartus per mėnesį ir net dažniau.

Nuolat profilaktiškai tiriami ir socialinės globos įstaigų darbuotojai. „Taip pat papildomai tiriame pacientus, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau negu 48 valandas. Šis testavimas jau tapo mūsų kasdienybe“, – teigė M. Labašauskaitė.

Savivaldybės gydytoja patikino, šių kategorijų asmenims profilaktiniai tyrimai iš nosiaryklės vyksta sklandžiai, nes Pakaunės PSPC Domeikavos ambulatorijoje yra atsakingas personalas už šių tyrimų atlikimą bei jų pristatymą į laboratoriją. Siekiant suteikti dar kokybiškesnę paslaugą, prie ambulatorijos ketinama pastatyti modulį, kuriame saugiai ir operatyviai būtų atliekami ne tik profilaktiniai tyrimai iš nosiaryklės, bet ir greitieji testai tikslinėms gyventojų grupėms ištirti.

Bendradarbiaujant su LSMU Kauno ligonine, Kauno rajono karščiavimo klinika Garliavoje yra pasirengusi atnaujinti veiklą. Šiuo metu laukiama Sveikatos apsaugos ministerijos pritarimo. Klinika, esant reikalui, galėtų žymiai prisidėti nukreipiant karščiuojančių pacientų srautus iš ligoninių priimamųjų skyrių.

Dėžutė

Ką kalba skaičiai

Pakaunėje spalio 25 dienos duomenimis COVID-19 liga serga 288 gyventojai. 15 iš jų yra hospitalizuoti, 5 atvejai yra sunkios formos. Džiugu, kad 70 proc. serga lengva forma“, – skaičius vardijo Kauno rajono savivaldybės gydytoja.

72 proc. sergančiųjų COVID-19 liga turėjo sąlytį su sergančiu asmeniu, o 24 proc. nežinoma, kur galėjo užsikrėsti. 9 atvejai – atvežtiniai.

Teksto autorius: Vilma Kasperavičienė, "Kauno diena"

Susijusios naujienos