Gegužės 1-ąją visi laukiami Jadagoniuose!
Gegužės 1-ą dieną Kauno rajone Jadagonių Pušyno poilsiavietėje vyks tarptautinės šunų kinkinių varžybos. Kviečiame visus dalyvauti, ar gražiai praleisti laiką stebint šį nuostabų renginį!
Turnyre dalyvauja Latvijos, Lietuvos, Estijos, Suomijos, Lenkijos ir Rusijos atstovai su savo augintiniais.
Varžybų organizatorius, klubo „Fluidus“ prezidentas Arnoldas Akelaitis tvirtino, kad tarp jų yra ne vienas pasaulio ir Europos čempionatų nugalėtojas ar prizininkas.
Mero taurės varžybų tikslas – populiarinti šunų kinkinių sportą ir aktyvų laisvalaikį gamtoje.
Žiūrovai, be tradicinių ir įprastų akiai šiaurinių veislių šunų, turės galimybę susipažinti su greičiausiais, specialiai kinkinių sportui veisiamais šunimis – Aliaskos haskiais, norvegų metisais, greisteriais, eurodogais.
Šventė nemokama.
Kas kenkia šiaurės šunų sveikatai
Šunų kinkinių sportas sparčiai populiarėja. Dažniausiai kinkomi šunys – Sibiro haskiai. Šios veislės šunims reikia kuo daugiau būti lauke. Jie turėtų gyventi ne butuose, o lauke, voljeruose. Tada susiformuoja povilnis. Daug laiko kambaryje praleidžiantiems Sibiro haskiams toks povilnis nesusiformuoja, todėl šuo gali peršalti.
„Klaidinga manyti, kad kinkinių sportas kenkia šuniui. Anaiptol – Sibiro haskiai yra gimę bėgti. Haskiui reikia sporto, adrenalino, nes jie mėgsta tarpusavyje varžytis, lenktyniauti. Kinkiniams naudojama speciali įranga: petnešos, lynai, pritaikyti šios veislės šunims. Žmonės, auginantys šunis kinkiniams, išmano šią veiklą, o žinių reikia tikrai daug“, – tvirtina kinologė-ekspertė Svetlana Postarnakova.
Šunų sporto rungtys
- 4 ir 6 šunų kinkinys kinkomas į vežimaitį. Kinkinys susideda iš: sportininko ir šunų komandos, traukiančios 3–4 ratų specialios konstrukcijos vežimaičius.
- Vienas šuo ir paspirtukas, du šunys ir paspirtukas – tai rungtys, kuriose vienas arba du šunys traukia žmogų su paspirtuku.
- Dviratininkas ir šuo – tai rungtis, kai šunys turi bėgti priekyje ir traukti sportininko minamą dviratį.
- Kanikrosas – bėgikas ir šuo. Bėgikas dažniausiai dėvi specialų diržą, o šuo pakinktus. Abu juos jungia lynas su amortizatoriumi.
- Visos, išskyrus krosą, disciplinos skirstomos į šiaurinių šunų ir atvirą t.y. visų kitų veislių ar beveislių šunų grupes. Dalyviai, išskyrus 4 ir 6 šunų kinkinius, skirstomi pagal amžiaus grupes.
Komentarai (0)