Erdvė tobulėti ir dalintis gerąja patirtimi
Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla jau daug metų dalyvauja Erasmus+ mokyklų mainų tipo projektuose, kurių tikslas skatinti domėjimąsi įvairiomis kultūromis, bendrauti ir bendradarbiauti sprendžiant ugdymo iššūkius. 2020 m. buvo pasirašytas tarptautinis Erasmus+ mokyklų mainų projektas „Skaitmeninė anglų kalba“ (‘Digital English’), kurio dalyviai yra 14–17 m. mokiniai ir mokytojai iš Rumunijos, Italijos, Bulgarijos, Turkijos mokyklų, o koordinatorius – Agrupamento de Escolas Ferreira de Castro mokykla Portugalijoje.
Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, gruodžio 12 dieną dešimtokai Gabija
Jaraitė, Benas Kalvaitis ir vienuoliktokai Narutė Mazurkevičiūte ir Jonas Kersnauskas lydimi mokytojų Odetos Burneikienės ir Irmos Greičienės išvyko į Portugaliją, kurti skaitmeninius produktus, naudojant išmaniąsias technologijas.
Portugalija lietuvius pasitiko svetingai, bet vis dar galiojantys ribojimai dėl Covid-19 pandeminės situacijos mokė rūpintis savimi ir kitais. Pirmąją vizito dieną mokiniai susipažino bei apžiūrėjo mokyklą, kuri nustebino didele fizinio ugdymo, muzikos instrumentų baze, biblioteka, kanceliarinių prekių parduotuvėle, poilsio zona ir kavinuke mokiniams. Mokiniai puikiai ir saugiai jautėsi, nes mokykloje visi bendrauja pagal šūkį „visi esame skirtingi, bet visi esame lygūs“.
Kauno r. Kulautuvos pagrindinės mokyklos mokiniai pristatė savo šalį, jos papročius, kurdami animuotą paveiksliuką mobiliąja programėle FlipaClip. Organizatoriai projekto dalyvius pakvietė sudalyvauti fotografijų konkurse. Keliaudami po Lisaboną, Sintrą jie fotografavo viską, kas patraukė žvilgsnį, o vėliau nuotraukas panaudojo, kuriant skaitmeninius darbus – filmukus apie veiklas ir keliones. Mokinių sukurti filmukai nustebino kūrybiškumu, originalumu.
Paskutinę vizito dieną Portugalijoje buvo renkama vizito nuotrauka – laimėtoja. 4 vietą konkurse pelnė dešimtokas Benas Kalvaitis, 3 vietą – 11 klasės mokinė Narutė Mazurkevičiūtė, o vienuoliktokas Jonas Kersnauskas buvo įvertintas už oratoriaus pareigas.
Portugalijoje mokiniai turėjo galimybę ne tik mokytis ir kurti, bet ir pakeliauti, pamatyti šios šalies grožį, susipažinti su jos kultūra.
„Baigiantis vizitui Sintros miestelyje jautėmės tarsi turintys po lašelį portugališko ir kai kurių kitų šalių kraujo. Neįtikėtina rasti draugų, pajausti vienybę su kitais būnant taip toli nuo savo mokyklos. Džiaugiamės ir didžiuojamės atstovavę Kulautuvos pagrindinei mokyklai ir Lietuvai“, – teigė projekto dalyviai.
Komentarai (0)