Raudondvario dvare – įspūdingiausi medžioklės trofėjai iš viso pasaulio

Gegužės 13-ąją, šeštadienį, Raudondvario dvare trimitų ir ragų garsai paskelbs medžioklės parodos „Gamta – visų namai“ atidarymą. Kaip niekada gausi, eksponuosianti per 1 500 medžioklės trofėjų, saugomų ir retų gyvūnų iškamšų bei muliažų paroda bus pradėta 12 val. mišiomis Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčioje, o po jų įspūdinga medžioklių ir kariškių eisena su vėliavomis, šunimis, trimitais iš bažnyčios trauks į Raudondvario dvarą, kur 13 val. vyks parodos atidarymas.

Nuo 14 val. bus galima apžiūrėti eksponatus, šiais metais į Raudondvario dvarą atkeliavusius iš viso pasaulio – pradedant Lietuvos laukuose, miškuose, vandens telkiniuose sumedžiotais ir ekspertų atrinktais geriausiais, įdomiausiais trofėjais, baigiant gepardu, pavianu, antilope gnu, zebru, trijų metrų milžinu lokiu iš Sibiro.

Parodos atidaryme aidės ne tik medžioklės ragų garsai, bet bus galima pasiklausyti ir paukščių trelių, žvalgantis po gamtininko bei gamtos fotografo Mariaus Čepulio darbų parodą „Mes šalia tavęs“ ar unikalią medžiotojo Vytauto Kucevičiaus surinktą medžioklės scenų kolekciją „Medžioklė kitaip“.

Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė sakė, kad ši diena sutampa su Muziejų naktimi, todėl lankytojai turės galimybę nemokamai apsilankyti pilies požemių menėse ir sužinoti apie grafų Tiškevičių ten laikytas gėrybes. Nuo 17 iki 23 val. vyks šokančių fontanų pasirodymas!

Paroda „Gamta – visų namai“ Raudondvario dvare rengiama trečią kartą. Šiais metais ji ne tik gausiausia eksponatų, bet ir gerokai praplėtusi ekspozicijų erdves – lankytojai galės žvalgytis ir Menų inkubatoriaus salėse, ir dvaro parke, kur bus eksponuojamos M. Čepulio fotografijos, įrengti medžioklės bokšteliai, šėryklos.

Bus siūloma net keletas edukacinių programų – nuo gamtos pažinimo iki medžioklės istorijos ir kultūros. „Įdomus susitikimas laukia su prof. Eugenijumi Skerstonu, kuris pasakos apie senovės medžiokles, parodoje bus galima sutikti ir daugiau žiniomis pasidalysiančių asmenybių, tokių kaip Salemonas Paltanavičius, kiti“, – kalbėjo S. Navickienė.

„Raudondvario dvaras garsėjo savo medžioklėmis, – pasakojo direktorė. – Ypač aistringi medžiotojai buvo grafai Tiškevičiai, kurių valdymo metais dvaro trofėjų kolekcija pasipildė ir egzotiškais eksponatais iš tolimų kraštų. Nepaisant, kad įvairiais laikotarpiais keitėsi dvaro šeimininkai, medžioklės tradicija visada išliko, o trofėjai iki šių dienų puošia menių ir vestibiulių sienas. Tęsiant šią tradiciją, Raudondvario dvare rengiama Šv. Huberto dienai skirta medžioklė, į kurią jau suvažiuoja medžiotojai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio valstybių, ir jie atranda Lietuvą kaip nuostabios gamtos ir kultūros paveldo šalį.“

S.Navickienė pabrėžė, kad paroda „Gamta – visų namai“ lankytojams suteiks galimybę praturtinti žinių bagažą ir akiratį. Kiekvieną šeštadienį numatytos įdomios edukacijos, leisiančios mažiesiems ir suaugusiesiems sužinoti daug įdomaus apie gamtos pasaulį, jame vykstantį paslaptingą gyvenimą. Lankytojams parengta vertingos vaizdo medžiagos.

Lietuvos medžiotojų sąjungos „Gamta“ kartu su Sūduvos medžiotojų sąjunga, Lietuvos medžiotojų draugija, Kauno rajono savivaldybe ir Vytauto Didžiojo universitetu surengta paroda Raudondvario dvare veiks iki liepos 15 d.

Organizatoriai tikisi, kad paroda „Gamta – visų namai‘2023“ prisidės prie švietimo ir žinių apie medžioklės kultūrą sklaidos, suartins medžiotojų, aktyvių aplinkosaugininkų ir gyventojų bendruomenes, prisidės prie visuomenės švietimo.

Susijusios naujienos