Didesnį turistų skaičių užtikrins kurortinės teritorijos infrastruktūros plėtra
Penktadienį Kauno rajono savivaldybėje lankėsi Ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis, ministrės patarėjas Karolis Žemaitis ir Nacionalinės Lietuvos turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ vadovas Dalius Morkvėnas. Svečius priėmė meras Valerijus Makūnas su komanda.
Susitikimo su viceministru metu aplankyta pakaunės kurortinė teritorija, kurią sudaro Kačerginė, Kulautuva ir dalis Zapyškio. Meras svečiams pristatė kurortinės teritorijos plėtros vizijas ir aprodė jau įvykdytus projektus.
„Kauno rajonas – unikali savivaldybė, kurios gyventojų skaičiaus augimas parodo, kad mieste gyventojai neranda tokios gyvenimo kokybės, kokią norėtų turėti“, – kalbėjo viceministras V. Jurgutis.
Mero teigimu, per pastaruosius 5 metus kurortinės teritorijos infrastruktūra gerokai patobulėjo – atsirado dviračių takai, vandens pramogos, nauji lankytini objektai, kartu su jais – ir naujos verslo galimybės.
2020 m. laivu „Vytis“ Nemunu plaukė virš 5 tūkst. žmonių, o dviračių taku Marvelė-Zapyškis keliavo 21 tūkst. aktyvaus laisvalaikio mėgėjų.
Lankytojų poreikius vietinis verslas patenkina, tačiau geresnei ir spartesnei plėtrai reikalinga valstybės pagalba, pirmiausia – teisės aktas, kuris būtų nukreiptas išimtinai į kurortų ir kurortinių teritorijų statuso aiškų reglamentavimą, būtų apibrėžta jų svarba turizmui Lietuvoje, išskirtinumas ir savarankiškumas.
Kulautuvos reabilitacijos ligoninėje reabilitacijos skyriaus vadovė Eglė Tamulevičiūtė-Prascienė kalbėjo apie poreikį moksliškai ištirti ir pagrįsti gydomųjų gamtinių išteklių savybes, tinkamų jų taikymo metodikų ir rekomendacijų paruošimą. Gamtinių gydomųjų veiksnių moksliniai tyrinėjimai atlikti prieš daugiau nei 10 metų. Sveikatos apsaugos ministerijoje gydymo mineraliniu vandeniu procedūros nėra įtrauktos į tinkamų vykdyti procedūrų sąrašą. Gavus finansavimą moksliniams tyrimams atlikti, būtų galima atrasti kai kurių ligų gydymo galimybes.
Savivaldybė pasiryžusi rekonstruoti šalia esantį nenaudojamą Kauno klinikų pastatą, kurį Turto bankas žada perleisti patikėjimo teise. Čia planuojama įrengti seniūnijos administracines patalpas, viešąją biblioteką, bendradarbystės erdvę, kavinę su lauko terasa, apgyvendinimo patalpas ir kita.
Viceministras su kolegomis apsilankė ir naujai pastatytoje mineralinio vandens biuvetėje.
Į kitą Nemuno krantą mero lydimi svečiai persikėlė savivaldybės įsigytu katamaranu „Zapyškis“. Gotikos perlu vadinamoje Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje architektas Gintaras Prikockis papasakojo apie būsimųjų projektų Zapyškyje vizijas. Planuojama įsteigti informacinį centrą, atnaujinti prieplauką, statyti mažųjų laivų slipą.
Šio vizito metu bažnyčioje skambėjo muzikantės Kristinos Kuzminskaitės dovanoto klavesino melodijos.
Kulautuvoje ir Zapyškyje svečiai bendravo su vietiniais verslininkais. Toks susitikimas buvo surengtas ir Kačerginės „Šaltinio aikštėje“.
„Dėl pandemijos užsienio turistų srautai sustoję ir verslai, kurie yra ir vietinio turizmo dalis, turi atstatyti nuostolius, kurie susidarė per ribojimų laikotarpius“, – kalbėjo V. Jurgutis. Jo teigimu, ekonominis prioritetas būtų turistai, kurie kelionės metu turi bent vieną nakvynę. Svarbu pritraukti ir užsienio turistus.
Kauno rajono kurortinėje teritorijoje įsikūrę verslininkai tikino, kad net ir per pandemiją jų gyvenimas nestojo.
„Stebėdavome pravažiuojančius dviratininkus ir nusprendėme įkurti jiems poilsio vietą“, – apie kavinės „Velo baras“ įkūrimą pasakojo jos savininkas Vytautas Sabaliauskas.
Trijų žvaigždučių viešbučio „Kankorėžis“ savininkas Stanislovas Pranckūnas teigė, kad laisvi kambariai greitai išgraibstomi, lankytojų stygiumi tikrai negalima skųstis.
Zapyškyje vyksta naujo bufeto statybos darbai. Tikimasi, kad ši vieta sulauks daug lankytojų, kadangi bus visai netoliese turistų lankomos senosios bažnyčios.
Kačerginės pušyne įsikūrusi vaikų sanatorija „Žibutė“ kasmet sulaukia lankytojų iš visų Lietuvos miestų ir miestelių. Čia vykdoma stacionarinė medicininė reabilitacija vaikams, ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugos vaikams ir suaugusiems. „Sveikatos priežiūrai turime visko, tačiau norėtųsi atnaujinti infrastruktūrą“, – sakė Vaikų reabilitacijos skyriaus ,,Žibutė“ vedėja Jūratė Brazienė.
Meras V. Makūnas išreiškė viltis, kad bendradarbiaujant kelioms įstaigoms ateityje šią teritoriją būtų galima atnaujinti.
Pakaunės turizmo žiedo projekto dėka dviračių takais galima pasiekti Kačerginę, Zapyškį ar Kulautuvą. Mėgstantys ilgus pasivaikščiojimus gamtoje gali aplankyti Kačerginės „Šaltinių tako“, Kulautuvos sveikatingumo ir Jadagonių ekologines trasas. Kurortinėje teritorijoje teikiamos sveikatingumo ir spa paslaugos, vykdomos ekskursijos laivu, veikia 10 apgyvendinimo ir 4 maitinimo įstaigos.
Savivaldybė sieks tęsti dviračių takų ir kurortinės teritorijos infrastruktūros plėtrą, atgaivinti laivybą.
„Pandemija – iššūkis visiems, bet ji leido mūsų krašto žmonėms atrasti erdves savivaldybėje, kur jie gali būti saugūs, apsupti gamtos“, – sakė meras.
Komentarai (0)