Didėja psichologinio konsultavimo paslaugų prieinamumas

Ketvirtadienio popietę Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rūta Černiauskienė ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Margarita Venslovienė aplankė Šeimos santykių institutą, kuris nuo šių metų teikia psichologinio konsultavimo paslaugas ir Pakaunės gyventojams. Kartu su organizacijos direktore Roma Šerkšniene ir projektų vadove Živile Keryte buvo aptartos galimos bendradarbiavimo kryptys, pagrindinės paslaugų gavėjų grupės ir kitos aktualios problemos.
„Esame jauna, aktyvi ir nuolat auganti bendruomenė. Todėl nenuostabu, kad daugėjant gyventojų, neišvengiamai atsiranda ir problemų. Norisi suteikti reikiamą paslaugų prieinamumą ir užtikrinti kokybę, bet ne viską galime padaryti patys“, – kalbėjo meras V. Makūnas.
Šeimos santykių institutas yra nevyriausybinė organizacija, turinti daugiau kaip 20 metų patirtį, vykdant įvairiais psichosocialines programas įvairioms gyventojų grupėms – vaikams, suaugusiems, šeimoms, poroms – padedant joms įveikti įvairias krizines situacijas ir ugdyti streso įveikimo, bendravimo, emocijų valdymo ir problemų sprendimo įgūdžius.
Numatoma, kad teikiant paslaugas Kauno rajono gyventojams, bus taikomi įvairūs metodai – vaikų, suaugusiųjų, šeimų, tėvų, poros konsultavimas, šeimos mediacija bei pagalba grupėje, atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip amžius, gyvenimo etapas, taikyti sprendimai ir pastangos įveikti krizinę situaciją, rizikos lygis, tarpusavio santykių sunkumai ir šeimos sistemos sutrikimas.
„Mes paslaugas organizuojame pagal asmenų poreikius ir išgyvenamos krizės padarinius. Prieinama ir savalaikė pagalba asmeniui bei jo artimiesiems yra aktuali ir išliekanti problema visuomenėje. Norėtųsi, kad gyventojai drąsiau kreiptųsi pagalbos, nes tai vis dar yra stigma“, – teigė Šeimos santykių instituto direktorė Roma Šerkšnienė.
Laiku ir tinkamai suteikta psichologinė pagalba asmeniui, patiriančiam krizę, ir jo artimiesiems gali padėti efektyviau spręsti ar išvengti ateityje kilsiančių sunkumų. Suteikta pagalba gerina asmens gyvenimo, savikontrolės ir emocijų valdymo įgūdžius, mažina depresiją, nerimą bei stresą, kas pagerina asmens savalaikį krizių įveikimą įvairiais gyvenimo tarpsniais.

Susijusios naujienos