Čekų verslininkai Kauno regione norėtų steigti atstovybę Baltijos šalims
Inovatyviais dujų ir vandens tiekimo infrastruktūros sprendimais bei dirbtinių vandens telkinių įveiklinimu garsėjanti Čekijos kompanija HUTIRA ieško naujų rinkų Rytų Europoje.
Šio koncerno eksporto ir plėtros direktorius Michalas Vala ir Pietų Moravijos krašto Užsienio ryšių skyriaus vadovas Pavelas Foltinas antradienį lankėsi Kauno rajono savivaldybėje ir pristatė savo planus.
„Lietuva yra turtingas kraštas, nes turite daug miškų ir vandens. Visa tai reikia išmintingai ir atsakingai naudoti“, – pastebėjo P. Foltinas.
„Mūsų verslo grupė veikia keturiuose žemynuose, turime 13 įvairių įmonių, esame savo srities lyderiai Čekijoje ir Slovakijoje. Tikiu, kad per 30 metų sukaupta patirtis ir išmanūs sprendimai galėtų pasitarnauti ir Lietuvos savivaldybėms“, – kalbėjo M. Vala Raudondvario dvare vykusiame susitikime.
HUTIRA žinoma mobiliaisiais valymo įrenginiais, kuriuos galima operatyviai panaudoti ekologinėms nelaimėms likviduoti, kompaktiška dujų ir vandens šulinių įranga, kitais išmaniaisiais įrenginiais, atstovauja žinomiems dujų pramonės prekių ženklams „Emerson“, „Fischer“, „Tartarini“.
Čekai tvirtino esą pasiryžę steigti HUTIRA atstovybę Baltijos šalims.
Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas patikino, kad geriausia vieta verslui yra Kauno laisvoji ekonominė zona (LEZ). „Čia susikerta tarptautinės automagistralės, šalia yra oro uostas, geležinkelis“, – LEZ privalumus vardijo vicemeras.
Susitikime diskutuota ir apie turizmo plėtros galimybes, istoriją, kultūros paveldą.
Kauno rajono Turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Raminta Popovienė pristatė kurortinę teritoriją, dviračių takus, vandens maršrutus, kaimo turizmo sodybas.
Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė surengė svečiams nedidelę ekskursiją po dvarą, parodė Čekijoje įsigytą įspūdingą sietyną, šnekučiavosi su čekais apie dviejų tautų istorijos sąsajas.
„Mūsų ekskursijos tikriausiai užtruktų ilgiau – vien tik aplink Brno turime maždaug 100 pilių ir dvarų“, – šypsojosi P. Foltinas.
Kauno rajoną su Pietų Moravija sieja seni ryšiai. 2013 metais Raudondvario dvare buvo pristatyta Moravijos meno kolekcija. Vėlesniais metais Kauno rajono muziejuje buvo eksponuojama pasaulyje garsaus čekų grafiko Oldřicho Kulháneko darbų paroda, lankėsi Čekijos ambasadoriai, vyko koncertai, kiti renginiai.
Moravija turi senas, VII-IX amžių siekiančias valstybingumo tradicijas, šiandien tai – viena labiausiai klestinčių Čekijos žemių. Pietų Moravijos kraštui priklauso 673 savivaldybės, 49 miestai. Čia gyvena maždaug 1,2 mln. gyventojų. Pietryčiuose ir pietuose regionas ribojasi su Slovakija ir Austrija. Moravai yra slavų etninė grupė, šnekanti įvairiais čekų kalbos dialektais. Kai kurie moravai save laiko atskira etnine grupe.
Moravijoje puikiai išvystytas kalnų turizmas, patogios dviračių ir slidinėjimo trasos, kruopščiai prižiūrimi istorijos ir gamtos paminklai. Regione gausu pilių, dvarų, muziejų, veikia daug sanatorijų.
Komentarai (0)