Biblioteka kviečia kurti ir augti drauge

Balandžio mėnesį biblioteka pradėjo vykdyti Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą ir Kauno rajono savivaldybės remiamą projektą „Žvelk giliau, mąstyk plačiau“. Apie siekiamus tikslus ir naudą Kauno rajono bendruomenei mintimis dalijasi projekto autorės bei koordinatorės – bibliotekos edukatorė Kristina Meilutė ir vyr. bibliotekininkė Vaiva Steponaitienė.

Bibliotekos edukatore dirbanti profesionali fotomenininkė K. Meilutė teigia, jog projekto veiklas tiksliausia būtų pavadinti savęs pažinimo ir kūrybinių saviraiškos dirbtuvių ciklu, kurio tikslinė auditorija – Kauno rajono šeimos, auginančios vaikus iki 14 metų. „Mūsų tikslas – sustiprinti, suartinti Kauno rajone gyvenančias šeimas, praturtinti jų bendravimą ir paįvairinti kultūrines patirtis, – pasakoja K. Meilutė. – Susitikimus organizuojame ne darbo dienomis, o iš anksto suplanuotais šeštadieniais (balandžio–gruodžio mėn.), kad dirbantiems tėvams būtų patogiau dalyvauti. Veiklų esame parengę labai įvairių, tikrai yra iš ko pasirinkti. Visi renginiai nemokami.“

Kauno rajono šeimos yra kviečiamos šeštadieninių susitikimų metu pabendrauti su įvairių sričių profesionalais. „Mes siekiame pasiūlyti šeimoms ne tik smagų laisvalaikį, bet ir galimybę pažinti save, suprasti ir tiksliau įvardyti ar kitaip išreikšti savo emocijas, jausmus. Taip pat labai svarbu ugdyti empatiją, t. y. gebėjimą įsijausti į kito šeimos nario emocijas ir išgyvenimus. Visa tai bibliotekos projekto veiklose atliekama inovatyviais ir patraukliais metodais: kūrybinių dirbtuvių dalyviai, pasinėrę į konkrečią meninę-kūrybinę veiklą, turi galimybę atskleisti savo kūrybiškumą, atrasti naujus talentus ar pomėgius. O svarbiausia – bendraudami ir bendradarbiaudami jie gali auginti bei stiprinti tarpusavio ryšį, pažinti bei geriau suprasti kito šeimos nario emocinį pasaulėvaizdį“, – apie projekto naudą samprotauja V. Steponaitienė. „Be to, kūrybinės veiklos galimai paskatins šeimas aktyviau įsitraukti į Kauno rajono kultūrinį gyvenimą“, – priduria pašnekovė.

Siekiant padidinti projekto aprėptį, kūrybinės dirbtuvės organizuojamos ne tik Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, bet ir padaliniuose. Viešojoje bibliotekoje (Garliavoje) suplanuotos aštuonios praktinės edukacijos, o filialuose – šešios.

Pirmąsias projekto dirbtuves vedusi menininkė ir kvepalų kūrėja Rasa Staskonytė supažindino šeimas su kvapų meno – olfaktorijos – vienu iš kūrybos metodų. Edukacijos dalyviai išbandė jėgas kurdami bendrą olfaktorinę improvizaciją tema „Gurmaniška puota“.

Kūno kalbos ir žmonių tipologijos specialistės, lektorės, vaikų ir paauglių akademijos „MUSTer Academy“ įkūrėjos bei vadovės, jaunimo karjeros ir sertifikuotos veidotyros konsultantės Lauros Šukienės Garliavoje vestame seminare „Kūno kalba, asmenybių tipologija ir veidotyra“ projekto dalyviai galėjo pažinti savo ir aplinkinių žmonių kūno kalbą, veidotyros pagrindus, nagrinėti žinomų prezidentų kūno kalbą, sužinoti apie žmonių tipologiją pagal DISC modelį. O Kačerginės bibliotekoje įvykusiame antrame lektorės Lauros Šukienės seminare „Santykiai su vaikais ir paaugliais, tėvų klaidos, vaikų skirtumai“ tėvai gavo patarimų, kaip stiprinti ryšį su vaikais, gerinti abipusį supratimą, į kokius vaiko bruožus ir pomėgius atkreipti dėmesį paauglystėje, kaip padėti vaikui atrasti savo gabumus ir polinkius.

Būsimos projekto veiklos

K.Meilutė ir V. Steponaitienė atskleidžia, jog būsimose projekto veiklose jau patvirtino dalyvausiančios itin įdomios asmenybės, žadančios netikėtų ir praturtinančių atradimų puokštę bendruomenei. „Dailininkės ir edukatorės Nijolės Čepauskienės edukacinėse-kūrybinėse dirbtuvėse fraktalų piešimo praktika bus taikoma kaip gilesnio savęs pažinimo metodas. Tėvai su vaikais bus kviečiami į teatrines kūrybines dirbtuves, kurias ves Kristina Savickytė-Damanskienė – aktorė, ankstyvojo ugdymo mokyklėlės „Šilkaus pupa“ kūrėja, radijo laidų „Visi savi“ ir „Tėvystės įkvėpimai“ sumanytoja ir vedėja, knygų „Kuriame pasaką su aktore Kristina Savickyte“ ir „Kaip Tilis džiaugsmo ieškojo“ autorė. Šeimoje kylančius iššūkius nagrinės Kauno rajono pedagoginės psichologinės tarnybos darbuotojai. Su Lietuvos profesionaliosios muzikos pasauliu supažindins ir į edukacinį žaidimą šeimas įtrauks Kauno miesto muziejaus Miko ir Kipro Petrauskų skyriaus edukatoriai. K. Meilutės padedami, projekto dalyviai atras tapybos smėliu ir taškavimo meno terapinį poveikį. Vaizduojamojo meno veiklas papildys malonūs elementai, tokie kaip raminanti, meditatyviai nuteikianti muzika, drauge sukurianti saugią, ramią aplinką ir skatinanti harmoningai bendrauti. Socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“, plėtojančios darnaus vartojimo ir antrinio dizaino idėjas, ir bendruomenės namų „K.I.N.A.S. Panemunė“ įkūrėjas Giedrius Bučas įtrauks į tvarumo ir antrinio daiktų dizaino paieškas“, – viena kitą papildydamos, pasakoja projekto autorės.

Įvykusių dirbtuvių dalyviai jau pasidalijo itin gerais atsiliepimais. Labiausiai jie patenkinti veiklų informatyvumu ir plačiomis žinių pritaikymo kasdieniame gyvenime galimybėmis. Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia šeimas nepraleisti progos: nerkite į savęs pažinimo ir kūrybinių saviraiškos dirbtuvių sūkurį. Visi renginiai nemokami. Reikalinga registracija (tel. 8 652 38442 arba el. paštu k.meilute@krsvbiblioteka.lt). Išsamią informaciją rasite bibliotekos interneto svetainėje www.krsvbiblioteka.lt ir paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ (paskyra vadinasi „Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka“).

Susijusios naujienos