Bibliotekos moko saugiai elgtis internete
Praeitą savaitę jau 21 kartą buvo minima Saugesnio interneto diena ir šiai dienai Kauno rajono bibliotekose vyko edukacinės veiklos, skirtos kritiniam mąstymui stiprinti, medijų ir informaciniam raštingumui ugdyti, saugaus elgesio virtualiose erdvėse įgūdžiams puoselėti.
Saugesnio interneto dienai skirtose veiklose visose Kauno rajono bibliotekose dalyvavo 1453 asmenys: daugiau nei 1100 moksleivių ir arti 300 suaugusiųjų.
Šios akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu bei skaitmeninėmis technologijomis, kurios kasdien vis stipriau skverbiasi į mūsų kasdienybę.
Viešosios bibliotekos edukacijoje „Medijos – draugas ar baubas?“ dalyvavo penktokai ir šeštokai iš Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos. Pamokos metu buvo ugdomas kritinis ir loginis moksleivių mąstymas, darbo komandoje įgūdžiai, tikrinamos saugaus elgesio internete žinios.
Viešosios bibliotekos edukacijoje „Mąstymo klaidos ir populizmas“ dalyvavo 9 ir 10 klasių moksleiviai iš Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos, vasario 9 d. – vienuoliktokai iš Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos. Šios neformaliojo ugdymo pamokos dalyviai susipažino su populizmo sąvoka, faktų iškraipymo technikomis, loginių klaidų rūšimis, buvo skatinami abejoti informacija, su kuria susiduria socialinėse medijose, žiniasklaidos bei informavimo priemonėse. Susipažinę su skirtingų mąstymo klaidų apibrėžimais ir iliustruojančiomis situacijomis, moksleiviai jas plakatais ar vaidybiniais etiudais pristatė klasės draugams, diskutavo tarpusavyje.
Moksleiviai taip pat stebėjo tiesioginę renginio „Skaitmeninės higienos svarba šiandienos pasaulyje“ transliaciją apie tai, ką daryti, kad technologijas valdytume mes, o ne jos mus. Žiūrėjo filmą „TikTok, Boom“ apie algoritminį, sociopolitinį, ekonominį ir kultūrinį poveikį, kurį mums daro ši istoriją keičianti programėlė, apie saugumo problemas ir Z kartos atstovus skaitmeniniame pasaulyje.
Viešojoje bibliotekoje ir trisdešimtyje bibliotekos padalinių vykusios veiklos skatino suvokti internetą kaip tam tikrą visuomenę, gyvenančią pagal taisykles. Privalu jas išmanyti, kad pasitikėdami savimi nardytume informaciniuose ir virtualaus bendravimo vandenyse, kad patys taptume atsakingais, dėmesingais, geranoriškais virtualaus bendravimo kūrėjais. Tik toks elgesys suformuos virtualybę kaip draugišką erdvę, įgalinančią pramogaujant augti ir tobulėti. Bibliotekų edukacijos ženkliai prisideda prie šio proceso.
Komentarai (0)