Super atostogos Juragiuose
Rugpjūčio 2-6 d. Juragių bendruomenės centre vyko vaikų užimtumo vasaros stovykla „Super atostogos Juragiuose!!!“ Juragių bendruomenės centrui laimėjus Kauno rajono savivaldybės finansavimą projektui – vaikučiai galėjo stovyklauti nemokamai. Stovykloje dalyvavo 15 Kauno rajono mokyklose besimokančių vaikų. Su vaikais dirbo ir veiklas organizavo šauni, patirtį turinti VŠĮ „Vaikai tėvynės ateičiai ir Kristinos kūrybos namučiai “Augu vikriai” edukatorė Kristina Pažėrienė. Visos stovyklos metu vaikučius maitino ir vaišino MB „Saldus ažūras“. Bibliotekėlę „Mano mylimiausia knyga“ organizavo Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Prie veiklų prisidėjo bendruomenės savanoriai, vaikučių tėveliai. Daug laiko su vaikais praleido savanorė, bendruomenės narė Laima Bacevičienė. Ji ne tik aktyviai savanoriavo stovykloje, bet ir savo namuose pravedė edukaciją „Mokomės gaminti“, kurios metu papasakojo vaikams apie maisto gaminimą, valgymo etiketą, higieną. Ant tikrų tikriausio pečiaus kepdama širdelės formos blynus, papasakojo kaip daroma blynų tešla, paaiškino, ką reikia padaryti prieš kepant (patepti keptuvę lašiniais), pristatė visą blynų kepimo eigą. Vaikai ne tik klausėsi, bet, prieš suvalgydami, blynus dekoravo šokoladu, pabarstukais, šilauogėmis. Edukacijoje kvepėjo blynais karšta kakava ir gera nuotaika:).
Edukatorė Kristina kiekvieną rytą su šypsena pasitikdavo vaikučius ir visi kartu keliaudavo gaminti, susipažinti ir ragauti atskirų šalių pusryčius: lietuviškus, angliškus ir kt. Pabendravę, papusryčiavę kibdavo į darbus: piešė, lipdė, dekoravo, gamino rankdarbius, papuošalus, grožio priemones. Ši veikla skatino ir atskleidė vaikų kūrybinius gebėjimus, ugdė saviraišką, užsispyrimą, kantrybę, bet tuo pačiu didino ir pasitikėjimą savimi ( aš galiu). Vaikai taip pat daug laiko praleido lauke: žaidė komandinius žaidimus, sportavo ir paprasčiausiai, bendravo.
Vaikai ne tik kūrybiškai leido laiką, bet įgavo ir reikalingų žinių. Kiekvieną diena vyko edukaciniai užsiėmimai „Ar žinai, kad...“, kurios buvo orientuotos į smurto ir patyčių prevenciją, sveiko gyvenimo būdo skatinimą, ekologinio sąmoningumo didinimą, socialinių įgūdžių skatinimą.
Edukacijos „Tu gali gyventi be smurto ir patyčių“ metu vaikams buvo formuojama nuostata, kad jie negali būti nei patyčių aukomis, nei patyčių iniciatoriais. Vaikai buvo kviečiami komandiniam žaidimui kieme, kurio metu buvo akcentuojama, kad niekas negali tyčiotis iš silpnesnio, pralaimėjusio, kitokio ar jam nepatinkančio žmogaus. Žaidimai, sportas kieme, esant geram orui, puikiai prisidėjo ne tik prie prevencinių programų, sveiko gyvenimo būdo skatinimo, bet ir prie vaikų socialinio ugdymo.
Vykdant edukaciją „Sveikata nuo A iki Z“, bendruomenės namuose buvo įkurta laikina ligoninė, kurioje vaikai susipažino su natūraliomis gydymo priemonėmis. Visi kartu keliavo, rinko ir susipažino su augalais, kurie padeda kraujuojant žaizdai (trauklapis), kurie padeda skaudančiai gerklei ar pakilus temperatūrai. Atsiradus savanoriams „ligoniukams“, mokėsi, kaip taisyklingai dezinfekuoti ir aprišti kraujuojančią žaizdą, kaip padėti susižeidusiam draugui. Taip pat susipažino su pirmosios pagalbos rinkiniu, pirmosios pagalbos suteikimo pagrindais.
Edukacijos metu „Gamta – visų namai, padėkime ją saugoti“ vaikai buvo mokomi laikytis ekologijos taisyklių. Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai daug įvairių daiktų gamino iš antrinių žaliavų: iš pieno ar gėrimų butelių–vazas, iš wc popieriaus dėkliukų–servetėlių laikiklius, dovanų dėžutes, paveikslus, pieštukines, iš jogurto ar grietinės indelių–vazonėlius gėlėms ir kt. Pasibaigus dirbtuvėms, visos nereikalingos dalys buvo rūšiuojamos ir dedamos į skirtingus laikinus „konteinerius“. Taip vaikai buvo skatinami rūšiuoti buitines atliekas, bei, sumaniai panaudoti antrines žaliavas, prisidėti prie gamtos išteklių išsaugojimo.
Edukacijos „Šaukštas Šmaukštas“ metu vaikams pristatytos stalo etiketo taisyklės. Vyko praktinis užsiėmimas (arbatos gėrimas ir kūrybinės dirbtuvės), kurio metu buvo stebimi vaikų įpročiai ir žinios. Atsitiktine tvarka 6 vaikams į puodelius buvo sudėti šaukšteliai. Visi vaikai arbatą gėrė su šaukšteliais puodeliuose, nei vienas vaikas jų neišsiėmė. Taip pat buvo stebimi, ar plauna rankas, ar padėkoja nueidami nuo stalo. Ne visi vaikai žinojo, kad tai daryti tiesiog būtina. Po arbatos gėrimo vaikai dekoravo šaukštelius. Dirbtuvių metu susipažino su stalo įrankiais, jų istorija bei kaip tais įrankiais naudotis. Edukacijoje vaikai įgavo daug reikalingų žinių apie valgymo kultūrą, etiketą, mandagumą, higieną ir tvarkingumą.
Edukacijoje „Slaptas pinigų gyvenimas“ – buvo pristatytos ir kartu skaitomos iš Viešosios bibliotekos gautos knygelės, skirtos vaikams susipažinti su finansiniu raštingumu. Vaikai įgavo žinių apie pinigus, banko korteles, sužinojo kaip taupyti ir kodėl reikia taupyti.
Džiugu, jog įgyvendindami projekto veiklas, turėdami šaunią komandą, sudarėme vaikams sąlygas aktyviai, saugiai ir turiningai leisti laisvalaikį. Kompetentingos edukatorės Kristinos, kuriai nuoširdžiai dėkojame, dėka – vaikai buvo įtraukti į aktyvią sportinę, meninę, pažintinę, kultūrinę ir prevencinę veiklą, įgijo naujų gebėjimų, savarankiškumo, atsakingumo, sustiprino kompetencijas, lavino darbo komandoje įgūdžius, susipažino ir susirado naujų draugų.
Paklausus vaikų, ar patiko stovykla – vienas iš atsakymų buvo: „Kodėl tik 5 dienos, o ne 40?“. Visi geri dalykai greitai baigiasi, bet mes lauksime kitos vasaros ir kitų susitikimų.
Juragių bendruomenės centro pirmininkė
Virginija Tamašauskienė
Komentarai (0)