Atnaujintų stadionų laukia ir moksleiviai, ir bendruomenė
Šiais metais į pakaunės stadionus ir sporto infrastruktūrą bus investuota rekordinė suma – per 1,7 mln. eurų. Darbų pabaigtuvės bus švenčiamos Garliavoje ir Babtuose.
Ryškėja kontūrai
Šalia Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos šiuo metu triūsia statybininkai. Čia jau ryškėja visų matmenų futbolo aikštės, atitiksiančios tarptautinius standartus, kontūrai. Tai bendras Kauno rajono savivaldybės ir Lietuvos futbolo federacijos projektas: savivaldybė finansuoja stadiono įrengimą, o dirbtinę aikštės dangą nupirko federacija.
Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Rikteris „Kauno dienai“ sakė, kad į futbolo aikštę Garliavoje savivaldybė investuoja 1,1 mln. eurų. Be to, dar suplanuota įrengti persirengimo kabinas, šių darbų kaina į minėtą sumą neįskaičiuota.
„Darbų vertė nemaža, džiaugiamės, kad prisideda Lietuvos futbolo federacija“, – teigė M.Rikteris. – Šiame stadione turėjome didelių iššūkių susitvarkyti su žemės darbais. Gruntas čia molingas, reikėjo įrengti lietaus nuotekų tinklus su siurbline ir drenažą visoje stadiono teritorijoje.“
Futbolo aikštės įrengimo darbus atliekančios bendrovės „Kelminta“ statybos darbų vadovas Vilius Čibirka įvardijo ir daugiau iššūkių: „Objekto apimtis yra labai didelė, o sutartyje buvo numatytas labai trumpas statybos darbų terminas. Kauno rajono savivaldybė geranoriškai mums pratęsė šį terminą tiek, kiek leido sutartis. Kitas iššūkis buvo vasaros laikotarpis, kai sunku surasti darbuotojų. Tam įtakos turėjo ir esama situacija dėl pandemijos. Vis dėlto darbus planuojame baigti laiku.“
Pasak M.Rikterio, visus sutartyje numatytus darbus Garliavos objekte numatyta užbaigti iki lapkričio. Dirbtinė danga leidžia pailginti sezoną rudenį ir anksčiau pradėti žaisti pavasarį. Todėl dar šiemet planuojama ne kartą išbandyti naująją aikštę, o pirmosios rungtynės planuojamos dar rugsėjo pabaigoje.
Jei nesutrukdys orai, šią savaitę paruošti bėgimo takų pagrindai bus užlieti asfalto danga ir pradėta kloti dirbtinė danga futbolo aikštėje. Dar reikės įrengti tribūną žiūrovams, apšvietimą ir kitą infrastruktūrą, pritaikytą sportui.
Vietos užteks visiems
Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos direktorė Valė Urbelienė džiaugėsi: „Garliavoje, šioje mokykloje, labai aktyviai veikia futbolo klubas, mokiniai labai mėgsta futbolą. O dabar mums suteikiamos fantastiškos galimybės ir tikimės, kad sustiprės mūsų masiškumas, bendruomeniškumas ir gali būti taip, kad čia išaugs meistrai. Jeigu turėdami tokį stadioną su niekuo nesidalysime – mūsų niekas nesupras. Ir senajame stadione sportavo veteranai, vaikai ir jų tėveliai. Visi jie bus laukiami ir naujajame, vietos čia užteks visiems.“
Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas patikino, kad jau pasirašyta sutartis dėl Babtų gimnazijos aikštynų, skirtų aktyviam poilsiui, sutvarkymo. Čia bus trys atskiros aikštelės – mini futbolo su dirbtine veja, paplūdimio tinklinio ir vaikų žaidimų aikštelė su pritaikytais įrenginiais. Babtų daugiafunkcei aikštelei įrengti savivaldybė yra numačiusi 200 tūkst. eurų.
Bus išskirtinis ne tik pakaunėje
Pasak M.Rikterio, dar šiemet darbai turėtų prasidėti ir Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijoje. Čia bus atnaujintas natūralios vejos stadionas ir įrengtas kartodromas. „Lietuvoje tėra vos keletas kartodromų, todėl norime, kad kartodromas Čekiškėje atitiktų tarptautinius reikalavimus, o automobilių modeliai čia galėtų išvystyti iki 200 km/val. greitį. Tai bus išskirtinis objektas Kauno rajone, į kurį investuosime apie 300 tūkst. eurų“, – neabejojo administracijos direktoriaus pavaduotojas. Gimnazijos moksleiviai yra šios srities lyderiai šalyje, yra pelnę nemažai apdovanojimų, tad jie nekantriai laukia kartodromo, kad ir toliau galėtų garsinti ir puoselėti gimnazijos tradicijas.
Jau baigiamas projektuoti ir Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos stadionas. Rugsėjį tikimasi turėti ekspertų patvirtintą techninį projektą ir skelbti rangos darbų viešųjų pirkimų konkursą. „Jei jis vyks sklandžiai, darbai prasidės dar šiemet. Planuojame, kad kitų metų rugsėjį jau švęsime pabaigtuves.
Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos stadione numatyta įrengti dirbtinės vejos aikštę, apšvietimą, vaizdo stebėjimo kameras, paplūdimio tinklinio aikštelę, dangas, pritaikytas bėgimui, krepšiniui, sportiniams žaidimams, lauko tenisui. „Tai didžiulis ir Karmėlavos bendruomenei labai reikalingas projektas“, – neabejojo M.Rikteris. Preliminari šio objekto sąmatinė vertė – apie 800 tūkst. eurų.
Šią savaitę Kauno rajono savivaldybė planuoja pasirašyti Raudondvario gimnazijos daugiafunkcės aikštelės rangos darbų sutartį. Ši aikštelė ir kaina, ir įrenginiais bus beveik tokia pati kaip ir Babtuose.
Taip pat netrukus prasidės Raudondvario gimnazijos ir stadiono projektavimo darbai. „Užmojai dideli – norime, kad šis stadionas būtų didelis, atitinkantis visus reikalavimus, vienas geriausių Kauno rajone ir Lietuvoje“, – ambicijų neslėpė administracijos direktoriaus pavaduotojas.
Ambicingi planai
Šiuo metu Kauno rajone prie ugdymo įstaigų ir kultūros centrų yra 54 daugiafunkcės sporto aikštelės ir vienas visų matmenų dirbtinės vejos futbolo stadionas Vilkijoje.
Pasak M.Rikterio, iš minėtų 54 daugiafunkcių sporto aikštelių daugiau kaip pusė yra puikios būklės: su sportui pritaikyta infrastruktūra, apšvietimu. „Gerai išsilaikę yra ir, tarkime, 2007 m. įrengti stadionai, mat stengiamasi visus juos prižiūrėti. Net ir gerokai senesni stadionai neuždaryti, jie eksploatuojami“, – teigė administracijos direktoriaus pavaduotojas.
Pakaunėje stadionai pradėti atnaujinti nuo 2012 m., o užpernai įvyko proveržis: Vilkijoje įrengtas visų matmenų dirbtinės vejos futbolo stadionas, Ežerėlyje rekonstruotas sporto aikštynas su dirbtine danga. Šviežumu dvelkia ir renovuojant Domeikavos gimnaziją atnaujintas šios švietimo įstaigos stadionas. Čia nutiesti nauji bėgimo takai, įrengtos futbolo, tinklinio ir krepšinio aikštelės.
Prieš metus iškilmingai atidarytas atnaujintas Neveronių gimnazijos dirbtinės vejos stadionas su bėgimo takais ir apšvietimu. Jonučių progimnazijoje įrengtos trys dirbtinės vejos mini futbolui ir rankiniui bei su minkšta danga krepšiniui aikštelės ir bėgimo takai. Linksmakalnio gyventojai nuo praėjusių metų džiaugiasi natūralios vejos stadionu su tribūnomis, nauja krepšinio ir riedlenčių aikštelėmis bei bėgimo takais. Pernai užbaigtos ir trys daugiafunkcės aikštelės Garliavoje tarp daugiabučių namų: dirbtinės vejos mini futbolo aikštelė ir krepšinio aikštelės bei žaidimų aikštelė su įrenginiais mažesniems ir didesniems gyventojams. Per artimiausius ketverius metus pakaunėje ketinama pertvarkyti visas daugiafunkces aikšteles, kad jos atitiktų reikalavimus, ir įrengti jas ten, kur nėra.
„Investicija į jaunimą, į jo užimtumą, sporto bazes duoda vaisius, todėl siekiame gerinti sporto erdves. Aišku, džiaugsimės, jei po kelerių ar keliolikos metų išaugs sportininkai, kurie garsins rajoną ir Lietuvą, tačiau labai svarbu ir tai, kad šiandien moksleiviai gali turiningai ir sveikai leisti laisvalaikį. Visos aikštelės atrakintos ir po pamokų, jaunuoliai gali susitikti, pabendrauti, paspardyti ar pamėtyti kamuolį. Geroji praktika užkabina, jaunimo atitraukimas nuo kompiuterių yra labai teigiamas rezultatas“, – tvirtino administracijos direktorius.
Teksto autorius: Vilma Kasperavičienė, „Kauno diena“
Komentarai (0)