Braziūkų miške įamžintas laisvės kovotojų atminimas
Lietuvos kariuomenės dienos proga Braziūkų miške (Zapyškio sen.) pašventintas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Atminimo ženklas, skirtas Laisvės kovotojų Stasio Lukšos-Tautvydo ir Petro Ašmono-Sargo atminimui.
Aidint kanklių garsams, Braziūkų Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje prisiminimais apie partizanus dalijosi žuvusių karių artimieji, likę gyvi bendražygiai.
1947 m. rugsėjį Tauro apygardos Geležinio Vilko rinktinės štabo Žvalgybos skyriaus viršininkas Stasys Lukša-Tautvydas ir Birutės rinktinės Žiedo kuopos būrio vadas Petras Ašmonas-Sargas dalyvavo Kazlų Rūdos miškuose, Braziūkų girininkijoje organizuotuose partizanų puskarininkių mokymo kursuose. Mokymus užbaigti sutrukdė kautynės su TSRS kariuomenės daliniais, kuriose šie laisvės kovotojai žuvo dengdami atsitraukiančius bendražygius.
Stasio Lukšos-Tautvydo brolio Antano vaikai Kęstutis ir Dalia dėkojo susirinkusiems ir pabrėžė, kad šiandien reikia ne liūdėti, o džiaugtis, jog Lietuva turėjo tokių tėvynę ir laisvę mylinčių žmonių.
„Mes turėtume didžiuotis, kad tokių žmonių buvo mūsų tautoje. Tai pavyzdys šiuolaikiniam jaunimui, kurie neįvertina laisvės. Daugelis nesupranta, kad dėl jos reikia kovoti, kai kada pralieti kraują ir net atiduoti gyvybę“, – kalbėjo partizano sūnėnas Kęstutis Lukša.
Pašventinus Atminimo ženklą, kariai iššovė garbės salves. Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Visockas, laisvės kovotojų artimieji ir kiti susirinkusieji, skambant partizanų dainoms, žūties vietoje dėjo gėlių ir degė žvakeles.
LGGRTC jau daugiau kaip 24 metus vykdo rezistencinio judėjimo įamžinimą visoje Lietuvoje. Profesionalių menininkų sukurtais paminklais, atminimo ženklais ir atminimo lentomis yra įamžinami svarbiausi lietuvių rezistencijos 1944–1953 m. istorijos įvykiai istoriškai pagrįstose vietose.
Komentarai (0)