Apie šiuolaikinio meno procesus Tomo Lagūnavičiaus kūrinių apsuptyje
„Dabar pats savaime gražus vaizdas yra nieko vertas. Vaizdų perteklius ir dirbtinis intelektas nuvertina vaizdą. Svarbiausia – kad vaizdas būtų konceptualus, kad ateitų ne iš jūsų vidaus, o iš metodikos“, – diskusiją skatinančiomis įžvalgomis apie šiuolaikinį meną dalijosi tarpdisciplininio meno atstovas Tomas Lagūnavičius, Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristatydamas savo parodą „Vaizdas nesvarbu: svarbu, kokia kaina“.
Provokuojančios parodos provokuojančiame pristatyme menininkas, atstovaujantis postpost ciniško meno krypčiai, aptarė šiuolaikinio meno formas ir procesus, išskyrė dominuojančius rinkos dėsnius ir pasidalijo patirtimi, kas rūpi šiuolaikiniam meno vartotojui. Tomo Lagūnavičiaus pranešimas „Šiuolaikinio meno rinka ir tendencijos“ įtraukė susirinkusiuosius į svarstymus apie meno ir verslo santykių dinamiką, o kartu ir apie šiuolaikinio menininko tapatybės bei motyvacijos versijas. „Jūs menininkas ar verslininkas?“ – klausė 11-okė iš Kauno rajono Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos. „Aš mėgstu pinigus ir daug dirbu. Tai mano variklis. Ir dar noriu būti įžymus“, – žaismingai provokuodamas diskusiją atsakė T. Lagūnavičius. Ir pasidalijo nuoširdžiu patarimu, skirtu būsimą savo gyvenimo kelią planuojantiems vyresniųjų klasių moksleiviams: „Galite turėti daugybę „aš“ ir nė vieno iš jų nereikia „uždusinti“. Jeigu jums sako, kad privalote turėti vieną asmenybę, jumis manipuliuoja. Galvokite ne apie tai, kur stoti ir kokią vieną profesiją įgyti, o apie tai, kiek savo asmenybių galite patenkinti. Kuo daugiau „aš“ realizuojate, tuo laimingesni tampate.“
Išsamioje ir patyriminės išminties gausioje paskaitoje meno praktikas bei teoretikas T. Lagūnavičius atskirai detalizavo galerinio ir interjerinio meno rinkų ypatumus, pabrėžė skirtingus šių rinkų funkcionavimo dėsnius ir davė naudingų praktinių patarimų, kaip susiorientuoti jauniems kūrėjams, trokštantiems ateitį sieti su meno pasauliu. „Jokio įkvėpimo nereikia, tik kruopštaus darbo. Jei kursi iš įkvėpimo, iš savęs, tuomet neišvengiamai kartosies. O meno pirkėjai nori vis kažko naujo, vis kitaip, „crazy“, ko dar nematė anksčiau. Reikia ne kūrybiškumą lavinti, o analizuoti rinką, reaguoti į pokyčius ir išmanyti metodus“, – romantinės kūrybos pasaulėvaizdžio išnykimą pabrėžė T. Lagūnavičius.
Ačiū Kauno rajono Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos vienuoliktokams ir kitiems renginio dalyviams už aktyvų įsitraukimą į diskusiją.
Paroda „Vaizdas nesvarbu: svarbu, kokia kaina“ bibliotekos III aukšte, Parodų salėje, bus eksponuojama iki kovo 24 dienos. Nepraleiskite progos – apžiūrėkite darbus autoriaus, kuris jau yra suorganizavęs netoli 40 asmeninių parodų, pastatęs daugiau nei 50 spektaklių, dalyvavęs net 56 tarptautinėse bienalėse-parodose, priklauso įvairioms tarptautinėms meno asociacijoms bei organizacijoms, nuolat eksponuoja savo kūrinius garsiose užsienio šalių galerijose.
Širdingai dėkojame parodos autoriui už nepamirštamą atidarymo renginį, akį traukiančią parodą ir labai džiugią staigmeną! Vieną iš šios parodos darbų Tomas Lagūnavičius dovanoja bibliotekai. Esame laisvi išsirinkti, kurį.
Tad kviečiame kiekvieną bibliotekos lankytoją išsakyti savo nuomonę: kuris kūrinys, Jūsų manymu, yra labiausiai nusipelnęs papuošti bibliotekos erdvę? Balsuoti galite bibliotekos trečiame aukšte, Parodų salėje. Laukiame kiekvieno!
Renginio akimirkas meistriškai užfiksavo ir geranoriškai pasidalijo Algimantas Žukauskas.
Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija
Komentarai (0)