1120 antrokų įteikti plaukimo pažymėjimai

Šiais mokslo metais Kauno rajono bendrojo ugdymo įstaigose mokosi 1143 antrokai, iš kurių net 1120 dalyvavo mokymo plaukti programoje. Penktadienį į Mastaičių baseiną jie rinkosi pademonstruoti savo įgūdžių ir atsiimti pažymėjimus, patvirtinančius, kad vaikai moka plaukti. Jaunųjų plaukikų varžytuves stebėjo Europos parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė, Seimo narės, Kauno rajono savivaldybės vadovai, antrokų artimieji bei draugai.

„Aš labai džiaugiuosi, kad šiandien jūsų tiek daug. Pastačius šį baseiną, mūsų pagrindinis tikslas buvo sudaryti sąlygas šio krašto vaikams praeiti mokymosi plaukti kursą, o patys gabiausi vaikai turėtų galimybes siekti sportinio meistriškumo šioje sporto šakoje. Šiai programai skiriame didelį dėmesį tam, kad jūs būtumėte sveikesni ir saugesni“, – sveikindamas vaikus kalbėjo Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

II klasių mokinių mokymo plaukti programa Kauno rajone vykdoma nuo 2016 m., iš viso per šį laiką programoje sudalyvavo 6 431 antrokai.

Šiemet šiai plaukimo programai Kauno rajono savivaldybė skyrė 100 tūkst. Eur, dalį pamokų finansavo Lietuvos plaukimo federacija. Planuojama, kad padidinus biudžeto lėšas šios programos įgyvendinimui, bus dalinai kompensuojamos ir mokinių pavėžėjimo į baseiną išlaidos.

Plaukimo užsiėmimai buvo vedami Kauno rajono Mastaičių, Prienų r. savivaldybės, Kauno „Girstučio“, Kauno plaukimo mokyklos „Dainava“ ir Kauno „Žalgirio“ arenos baseinuose. Visuose sudarytos tinkamos sąlygos antrų klasių mokinių plaukimo programai vykdyti – kiekviename baseine 12 vaikų skiriamas vienas plaukimo treneris bei suteikiamas atskiras kraštinis takas, kuriame vaikai jaučiasi saugiau.

Trenerių teigimu, vaikams labai svarbu pažinti vandenį, įgusti saugiai elgtis jame ir prie jo, išmokti plaukti. Jie  pastebi, kad programoje dalyvaujantys pradinukai ateina skirtingai pasiruošę tiek fiziškai, tiek techniškai. Vieni jau plaukia be pagalbos, kiti dar pratinasi prie vandens, todėl užduotis kiekvienam vaikui būtina parengti individualiai.

Antrokai užsiėmimuose mokosi plaukti skirtingais plaukimo būdais, pasinerti po vandeniu. Anot trenerių, vaikai ne tik išmoksta plaukimo technikos pradmenų, bet ugdomi ir jų socialiniai įgūdžiai, savarankiškumas, mokėjimas saugiai elgtis prie vandens. Pastebima, kad po šios programos vis daugiau vaikų susidomi plaukimu ir pasirenka papildomai lankyti plaukimo treniruotes.

 

Susijusios naujienos