Užliedžių herbas

Užliedžių seniūnijos centras – Užliedžių kaimas, įsikūręs ant kairiojo Nevėžio upės kranto. Istoriniuose šaltiniuose kaimas minimas 1744 m., o Užliedžių dvaras – XVIII amžiuje. 1974 m. Užliedžių seniūnijai priklausė 17 kaimų, o šiuo metu – 11. Nemaža seniūnijos teritorijos dalis (Romainiai, Aukštieji Kaniūkai, Žemieji Kaniūkai, Linkuva, Šilainiai ir kt.) prijungta prie Kauno miesto.
Seniūnijos plotas – 3,4 tūkst. ha. Pusę teritorijos užima miškas ir drėgnos Nevėžio pakrančių pievos. Jose veisiasi reti, į Lietuvos raudonąją knygą įrašyti laukiniai paukščiai – griežlės, dar vadinamos balų vištelėmis.
Seniūnijos teritorijoje prie Nevėžio upės yra Nevėžio kraštovaizdžio draustinis, kurio dalis priklauso Raudondvario seniūnijai ir Kauno miestui. Draustinio tikslas yra išsaugoti raiškų Nevėžio erozinį senslėnį ir retųjų augalų bendrijas. Draustinyje peri ir gyvena griežlės.
Užliedžiai savo istorinio herbo niekada neturėjo. Svarstant kuriamo herbo etaloną buvo pasirinkta pavaizduoti būtent paukštelius – griežles. Žaliajame herbo lauke pavaizduotos dvi auksinės griežlės, žiūrinčios į kairę. Griežlė – retas saugomas paukštis. Simbolių kalboje paukščiai yra tarpininkai tarp dangaus ir žemės. Žalia spalva simbolizuoja laisvę, grožį ir džiaugsmą. Tai – vilties spalva. Skaičius du – pusiausvyra, judėjimo, bet kokio vystymosi pradinio postūmio ženklas.
Etaloną sukūrė dailininkas Rolandas Rimkūnas, Lietuvos Respublikos prezidentas Užliedžių herbą patvirtino 2009 m. sausio 19 dieną.