Piliuonos herbas

Piliuona – Taurakiemio seniūnijos centras ir didžiausia seniūnijos gyvenvietė, įsikūrusi kairiajame Nemuno krante. Seniūniją sudaro 13 kaimų.
Piliuona istoriniuose šaltiniuose minima 1586 m. (Darsūniškio inventoriuje), 1744 m. priklausė Darsūniškio parapijai.
Istorinę vietovės praeitį mena Guogos – Piliuonos piliakalnis, kurio liekanos tyrinėtos 1955–1956 metais.
1812 m. Piliuona patyrė Napoleono armijos žygiavimą. Pirmasis ir Antrasis pasauliniai karai labai nuniokojo kraštą. Iš gimtųjų vietų dėl 1959 m. išsiliejusių Kauno marių gyventojai kėlėsi į kalną. Kaimo gimtąjį vardą išsaugojo „kalninė“ Piliuona.
Šis kraštas mena spaudos draudimo laikus, vietos knygnešių pasiaukojamą darbą ir pokario metų laisvės kovas. Čia veikė Tauro apygardos Geležinio Vilko rinktinės partizanai.
Šiandien Taurakiemio seniūnija tinkama vieta žemės ūkiui plėtoti. Čia – daugiau nei 140 ūkininkų. Piliuoną garsina ūkininko Audriaus Banionio ūkis ir jame gaminama produkcija.
Tačiau labiausiai šis kraštas garsus savo gamtine įvairove. Šalia gyvenvietės įkurtas Piliuonos botaninis-zoologinis draustinis (260 ha). Netoli gyvenvietės esančiame Arlaviškių kaime visus žavi botaninis draustinis – Kadagių slėnis. Tai valstybinės reikšmės gamtos paminklas. 2001 m. Kadagių slėnis įtrauktas į Europos Sąjungoje esančių saugomų teritorijų tinklą „Natūra 2000“. Tai – didžiausias kadagynas vidurio Lietuvoje. Jo plotas – 2,4 ha.
Kadagių slėnis – vienas unikaliausių ir nuostabiausių gamtos kampelių Lietuvoje, primenantis Šveicarijos Alpes. Ne veltui žalias kadagys su mėlynomis uogomis puikuojasi ir Piliuonos herbe. Čia vaizduojamas sidabriniame lauke iš žalios papėdės išaugantis žalias kadagys su mėlynomis uogomis. Sidabrinis laukas heraldikoje reiškia vandenį. Taip pabrėžiama, kad vietovė yra prie vandens telkinių – Nemuno upės ir Kauno marių. Piliuonos herbo etaloną sukūrė Rolandas Rimkūnas. Jį Lietuvos heraldikos komisija aprobavo 2012 m. sausio 26 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė herbą patvirtino 2012 m. vasario 20 dieną.