Ežerėlio herbas

Ežerėlis – miestelis Kauno rajone, išsidėstęs Kazlų Rūdos miškų šiaurės rytiniame pakraštyje, Ežerėlio durpyno saloje.
Gyvenvietė pradėjo kurtis Pirmojo pasaulinio karo metais (1914–1918), kai buvo pradėti durpių kasimo darbai. Iškastos durpės buvo vežamos prie Nemuno ir baržomis gabenamos į Vokietiją.
Durpių kasimo darbai buvo vykdomi ir Nepriklausomos Lietuvos laikais, Antrojo pasaulinio karo metais ir pokariu. Kartu augo ir gyvenvietė, buvo statomi gyve¬namieji namai, didėjo gyventojų skaičius.
1956 m. Ežerėliui suteiktas miesto tipo gyvenvietės statusas. Augant durpių paklausai, 1962 m. pradėjo veikti pusbrikiečių cechas. Šiuo metu ten veiklą vykdo UAB „Ežerėlio durpės“.
Istorinio herbo Ežerėlis niekada neturėjo. Svarstant naujojo herbo etalono idėjas, kaip simbolis buvo pasirinktos spanguolės, kurios gausiai auga durpyno plotuose. Spanguolės – pelkių uogos, simbolizuojančios pelkėtą kraštą, ežerėliečių stiprybę. Raudona uogų spalva reiškia drąsą ir meilę. Žalia šakelių spalva simbolizuoja laisvę, grožį, džiaugsmą, sveikatą ir viltį. Sidabras – tai vandens, skaistumo ir teisingumo simbolis.
Ežerėlio herbo etalono autorius – dailininkas Rolandas Rimkūnas, Lietuvos Respublikos prezidentas Ežerėlio herbą patvirtino 2006 m. gegužės 4 dieną.