Pastato, esančio Parko g. 5B, Vandžiogalos mstl., rekonstrukcija, pritaikant bendruomenės poreikiams

 

Projekto pavadinimas

Pastato, esančio Parko g. 5B, Vandžiogalos mstl., rekonstrukcija, pritaikant bendruomenės poreikiams

Projekto aprašymas

Projekto tikslas:

Siekti išplėsti socialinių paslaugų infrastruktūrą ir prieinamumą socialinės rizikos šeimoms ir vaikams, neįgaliesiems, senyvo amžiaus žmonėms ir užtikrinti, kad asmeninės higienos paslaugų teikimas pasiektų labiausiai pažeidžiamas grupes, taip pat socialinėmis paslaugomis galėtų pasinaudoti ir kiti seniūnijos gyventojai.

Projekto aprašymas:

Vandžiogalos seniūnijoje yra išlikęs buvusios pirties pastatas, kurį rekonstravę numatome įrengti pirtį, dušą, skalbyklą, džiovyklą. Projekto įgyvendinimo metu, pagal techninį projektą, planuojama: stogo dangos pakeitimas, pastato sienų šiltinimas ir fasado sutvarkymas, vandens, kanalizacijos tinklų ir elektros instaliacijos prijungimas, šildymo sistemos renovavimas. Pastato plotas 87,73 kv. m. Taip pat aštuonių patalpų remontas, Aštuonių patalpų remontas, jose įrengiant dvi dušo kabinas, pirtį sveikatos stiprinimui, asmens higienos priežiūros patalpą, virtuvėlę-valgomąjį, persirengimo patalpą-rūbinę, bendruomenės patalpą, tualetą bei kriauklę. Atlikę remonto darbus įsigysime baldus, buitinę techniką (skalbykles, džiovykles, lyginimo lentas ir lygintuvus). Rekonstruojamos patalpos bus naudojamos siekiant sustiprinti Vandžiogalos bendruomenę, gerinti jų gyvenimo kokybę. Šiame pastate planuojama suteikti galimybę sunkiai gyvenantiems asmenims organizuoti asmeninės higienos ir priežiūros paslaugas, sociokultūrines paslaugas įvairių grupių asmenims.

Siekiant plėsti socialinių paslaugų infrastruktūrą ir prieinamumą socialinės rizikos šeimoms ir vaikams, neįgaliesiems, senyvo amžiaus žmonėms ir užtikrinti, kad asmeninės higienos paslaugų teikimas pasiektų labiausiai pažeidžiamas grupes.

Vandžiogalos seniūnijoje gyvena 392 senyvo amžiaus žmonės, iš to skaičiaus 272 gyventojai neturi savo namuose įrengimų tenkinti asmeninei higienai, soc. rizikos šeimų skaičius 23 jose gyvena 56 vaikai, paslaugos reikalingos visoms rizikos šeimoms, neįgaliųjų seniūnijoje yra 143 gyventojai, paslaugų poreikis būtų 65 neįgaliesiems. Kaip galime pastebėti iš pateiktos statistikos ši paslauga yra būtina, paslauga naudosis šių grupių gyventojai, kurių skaičius sudarys apie 70 proc. iš labiausiai pažeidžiamų grupių.

Projektas įgyvendinamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programą.

Projekto įgyvendinimo trukmė

24 mėn.

Projekto vertė

433.516,69 Lt

Skirta parama

225.121,00 Lt

Savivaldybės lėšos

165.940,00 Lt

ŽŪM bendrųjų valstybės biudžeto asignavimų lėšos

42.449,69 Lt

Kontaktinis asmuo

Projekto vadovas Vytautas Šniauka tel. 8 687 13063