Krepšinio aikštelės Akacijų al. ĮrengimasProjekto pavadinimas

Krepšinio aikštelės Akacijų al. įrengimas

Projekto aprašymas

Projekto tikslas:

Siekti didesnio Kulautuvos gyventojų užimtumo ir kokybiškesnio laisvalaikio praleidimo ir vykdyti žalingų įpročių prevenciją.

Projekto aprašymas:

Projekto esmė renovuoti Kulautuvoje Akacijų al. esančią viešą krepšinio aikštelę ir išplėsti jos funkcionalumą. Iš projekto lėšų pakeisti krepšinio aikštelės dangą: padengti ją daugiafunkcine, kelioms sporto šakoms pritaikyta danga, įsigyti naujus krepšinio lankus, stovus, teniso, tinklinio tinklus ir kt., aptverti aikštelę tvora.

Kulautuva yra gyvenvietė, įkurta pušyne, dešiniajame Nemuno krante, 20 km į vakarus nuo Kauno Jurbarko link. Kulautuvos seniūnija yra administracinis Kauno rajono savivaldybės vienetas. Sugriuvusi miestelio infrastruktūra neužtikrina čia gyvenančių žmonių užimtumo. Daugumas gyventojų dirba Kaune. Laisvalaikio taip pat nėra kur leisti: nėra nė vienos nuolat veikiančios kavinės, šiuolaikiškos sporto salės ar sveikatingumo centro. Sumažinus finansavimą darželiui ir mokyklai, nebeliko prailgintų grupių, nebeorganizuojamas vaikų dienos užimtumas. Visos viešos įstaigos (seniūnija, biblioteka, žiemos metu nešildomas kultūros centras ir kt.) dirba tik darbo valandomis t.y. nuo 8 iki 17, biblioteka 11 – 19. Grįžę po darbų ar mokslų, miestelio gyventojai negali pasinaudoti jų teikiamomis paslaugomis.

Viena iš Kulautuvos bendruomenės centro veiklos prioritetinių sričių yra sportinės veiklos aktyvinimas. Šiuo projektu numatoma įrengti daugiafunkcinę sporto aikštelę, organizuoti treniruotes ir renginius, kur neįgaliems asmenims, kartu su sveikaisiais ir atskirai, būtų vykdomos treniruotės ir varžytuvės, mankštos ir užsiėmimai. Taip būtų užtikrinamas kulautuviečių, tame tarpe ir neįgalių asmenų užimtumas ir tai paskatintų jų tolimesnę integraciją į vietos bendruomenę, kiltų jų savivertė, sumažėtų asmenų, esančių socialinėje atskirtyje skaičius.

Projektas įgyvendinamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programą.

Projekto įgyvendinimo trukmė

12 mėn.

Projekto vertė

84.720,00 Lt

Skirta parama

76.248,00 Lt

Savivaldybės lėšos

8.472,00 Lt

Kontaktinis asmuo

Projekto vadovė Laura Pėkienė  tel. 8 612 40219