Baltų kultūrinė virtuvė

Projekto pavadinimas

Baltų kultūrinė virtuvė

Projekto aprašymas

Projekto aprašymas:

Virtuvė yra vieta, kur šeima, giminės ir draugai susirenka prie stalo, kur daug laiko praleidžiama pokalbiams bei diskusijoms ir kur susipažįstama su naujomis tradicijomis, kultūra ir mitais. Baltai turi turtingą kultūrą, tradicijas ir folklorą. Projekto metu mokiniai ir mokytojai pažino baltų tradicinę ir šiuolaikinę virtuvės kultūrą tyrinėdami senovės ir šių laikų valgymo įpročius. Projekto dalyviai buvo skatinami atkreipti dėmesį į sveiką gyvenimo būdą, ne tik koreguojant meniu, bet atliekant fizines veiklas (netradicinius sporto žaidimus, krepšinį / tinklinį / futbolą ir šaškes) ir galvojant apie psichinę sveikatą praturtinant save muzika, literatūra ir folkloru, taip pat atkreipiant dėmesį į tai, ką valgome, kokius chemikalus naudojame buityje ir kokį poveikį tai turi mūsų sveikatai ir aplinkai. Mokiniai turėjo galimybę pažinti ne tik jų šeimos ir šalies tradicijas (Velykų ir Kalėdų), bet ir kaimyninės šalies tradicijas dalyvaudami dirbtuvėse, kuriose jie kūrė savo muziką ir meno kūrinius, žaidė žaidimus naudodami netradicinius ir interaktyvius metodus. Mokiniai aplankė skirtingas gamybos įmones (kepykla, konservų fabrikas), muziejus (anatomijos muziejus, IX forto muziejus), spektaklius (Latvijos opera) ir valdžios įstaigas (Parlamento pastatas).

Projekto pareiškėjas – Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinė mokykla, projekto partneriai – Bergi muzikos ir menų pagrindinė mokykla ir Rygos sanatorijos pagrindinė internatinė mokykla

Projektas finansuojamas Šiaurės ministrų tarybos lėšomis pagal programos Nordplus mokyklinio ugdymo Nordplus Junior paprogramę.

Įgyvendinimo laikas

2015-2017 m.

Projekto vertė

5 620 Eur

Planuojama parama

5 620 Eur

Savivaldybės lėšos

-

Kontaktinis asmuo

Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinė mokykla, Ieva Valutkevičienė